Francis Carmont i C.B. Dollaway w jednej z głównych walk UFC Fight Night 41

Jeden z pretendentów do walki o pas wagi średniej Francis Carmont (22-8 MMA, 6-1 UFC) oraz C.B. Dolloway (14-5 MMA, 8-5 UFC) stoczą jedną z głównych walk wieczoru na gali w Berlinie.

Główną walką wieczoru będzie starcie między Gegardem Mousasi a Markiem Munozem lecz poprzedzi ją pojedynek Carmonta i Dolloway’a. Gala UFC Fight Night 41 odbędzie się w stolicy Niemiec 31 maja.

Sklasyfikowany na miejscu #9 w rankingu UFC, Francis Carmont radzi sobie bardzo dobrze w UFC ponieważ od początku swojej przygody z tą organizacją na siedem walk przegrał tylko jedną. Porażkę odniósł z Ronaldo Souza na UFC Fight Night 36 w lutym. Ta przegrana sprawiła, że zakończyła się znakomita passa 11 zwycięstw z rzędu.

Carmont podejmie Dollaway’a, który ma nieco mniej stoczonych walk. Amerykanin w ostatniej walce wygrał z Cezarem Ferreira na UFC Fight Night 38. Dollaway to 30-letni były zapaśnik oraz uczestnik The Ultimate Fighter 7. Z całą pewnością wygrana walka z Carmontem byłaby dla niego bardzo cenna w kontekście dążenia do czołówki wagi średniej.

UFC Fight Night 41 jest także bardzo ważna dla nas Polaków ponieważ na karcie walk znajdują się takie nazwiska jak Krzysztof Jotko oraz Paweł Pawlak. Dla Krzyśka będzie to druga walka w UFC i zmierzy się w niej z Magnusem Cedenbladem. Dla Pawła Pawlaka będzie to debiut w największej organizacji MMA. Jego przeciwnikiem będzie pochodzący z Zabrza ale mieszkający w Niemczech Peter Sobotta.

Karta walk

Gegard Mousasi vs. Mark Munoz
Francis Carmont vs. C.B. Dollaway
Drew Dober vs. Nick Hein
Luke Barnatt vs. Sean Strickland
Pawel Pawlak vs. Peter Sobotta
Magnus Cedenblad vs. Krzysztof Jotko

2 thoughts on “Francis Carmont i C.B. Dollaway w jednej z głównych walk UFC Fight Night 41

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *