Floyd Mayweather przyznał, że treningi i przygotowania do walki są już coraz trudniejsze

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Kiedy Conor McGregor wejdzie do ringu z Floydem Mayweatherem, będzie miał nad nim jedną znaczącą przewagę. Tą przewagą będzie różnica wieku 28 lat McGregora i 40 lat Mayweathera.

Podczas pierwszej konferencji prasowej w Los Angeles, Floyd Mayweather mówił szczerze o swoim wieku i jak on wpływa na jego treningi i przygotowania. Wygląda też na to, że obóz treningowy odciska swoje piętno na jego wyeksploatowanym już organizmie.

— Nie jestem tym samym zawodnikiem, którym byłem 21 lat temu. Nie jestem tym samym zawodnikiem, którym byłem 10 lat temu, nie jestem nawet tym samym zawodnikiem co 2 lata temu. Rozumiem to, ale mam mentalność fightera. Rozmawiałem o tym z Al’em Haymon’em. Dzisiaj mieliśmy trening i nie mogę już cisnąć dalej swojego ciała. To jest wyczerpujące. Obóz treningowy jest wyczerpujący. Nie mogę już tego więcej robić. Jest ciężko. Obóz treningowy jest ciężki. Poszedłem do klubu, ciężko trenowałem każdego dnia i jest ciężko. To będzie mój ostatni obóz.

— Po kilku latach wolnego, było w porządku, ale potem skończyliśmy na tym, że teraz jest ta walka i wiem naprawdę, że to już koniec. W głębi serca wiem, że to już koniec. Nie mogę więcej.

Mayweather wyjaśnił później, jak zmienił swoje podejście do treningu, aby zmniejszyć obciążenie dla swojego organizmu.

— Wziąłem dużo wolnego czasu. Pozwoliłem, aby moje ciało się zregenerowało. Pozwoliłem, aby organizm się wyleczył po to, by mieć pewność, że zanim wyjdę do ringu, czy do Oktagonu, będę pewny, że moje ciało jest w 100 procentach gotowe. Pozwoliłem sobie na dużo odpoczynku. W trakcie tego obozu treningowego robiłem sobie dużo przerw na odpoczynek podczas gdy przy okazji innych obozów nie robiłem tak dużo tych przerw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *