Floyd Mayweather dał radę Conorowi McGregorowi i omówił kwestię walki w UFC

Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports

Floyd Mayweather ponownie zabrał głos w kwestii powrotu z emerytury i możliwym przejściu do UFC, a oprócz tego wypowiedział się również na temat incydentu na Brooklynie z udziałem Conora McGregora.

Mayweather i McGregor stoczyli ze sobą pojedynek nie tylko w ringu, ale także niezliczone batalie słowne w programach tv i wywiadach oraz w mediach społecznościowych.

Kiedy mowa jest o potencjalnym przejściu Mayweathera do MMA, zawsze jest ono kojarzone z pojedynkiem z McGregorem. Floyd zapowiedział jakiś czas temu i Dana White to potwierdził, że są plany ściągnięcia Mayweathera do UFC. W ostatniej rozmowie z Showtime, „Money” stwierdził, że ma takie plany, ale na dobrą sprawę sam nie wie jak rozwinie się kwestia jego debiutu w MMA. Mayweather zapowiedział jednak, że muszą być spełnione pewne warunki.

„Emerytura była świetna. Ale jak wiesz i wszyscy wiedzą, raz idę na emeryturę i potem z niej wracam. Możliwe, że teraz też wrócę. Ale jeśli wrócę, musi to być Oktagon. Rozmawiałem ze swoim zespołem na ten temat. Al Haymon mówi „nie”, ale rozmawiałem z Showtime i CBS i jeśli zbierzemy się razem z Daną White’m i UFC, aby zorganizować jedną mega walkę, to być może będzie to pojedynek z Conorem McGregorem, nie wiemy tego. Może to być umowa na kilka walk, ale Showtime i CBS muszą w tym uczestniczyć.”

Floyd Mayweather odniósł się również do incydentu z udziałem Conora McGregora przed galą UFC 223 na Brooklynie i co zaskakujące nie rzucił się na Irlandczyka z ostrą krytyką lecz dał mu radę.

„Czuję, że kiedy osiągniesz taki wysoki status, musisz nosić się z klasą. Obydwaj walczymy, ludzie nas kochają za to, co robimy, ale poza ringiem musisz zachowywać się jak dżentelmen. Na chwilę obecną Conor McGregor ma inne rzeczy na głowie. Ja mogę robić co chcę, kiedy chcę i jak chce.”

Zapytany o kategorię wagową, którą wybrałby dla siebie w MMA, Mayweather odpowiedział:

„Gdybym przeszedł do UFC, wybrałbym kategorię 145 funtów, ale zrobię to tylko pod jednym warunkiem, takim że pieniądze będą się zgadzać. Trzeba o tym rozmawiać z menadżerami, Showtime i CBS oraz moim teamem, ale oczywiście liczby będą szalone.”

Jednocześnie Mayweather powiedział, że nie zamierza wracać już do boksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *