Fitch z Alvesem na UFC 111

UFC poważnie wzięło się za zestawienie rewanżu pomiędzy dwoma asami welterweight, Jonem Fitchem (21-3, 2. miejsce w naszym rankingu WW) i Thiago Alvesem (16-6, 3. miejsce w naszym rankingu WW). Walka miałaby się odbyć 11 marca 2010 roku, na sto jedenastej gali spod szyldu organizacji Zuffy, w hali w Prudential Center (Newark, New Jersey). Co ciekawe, występ Alvesa na tej imprezie był już wcześniej zapowiadany. W kontekście rywala podawano nazwisko powracającego po kontuzji Ricardo Almeidy, ale wobec szansy zorganizowania zdecydowanie ciekawszej walki z Amerykaninem, Portugalczyk dostanie zapewne nowego przeciwnika.

To nie pierwsza próba zorganizowania tego rewanżu. Wcześniej walka zabukowana była na UFC 107, jednak z powodu kontuzji kolana Thiago Alves zmuszony był się z niej wycofać. Jego zmiennikiem został Mike Pierce; Fitch wygrał z nim przez jednogłośną decyzję.

Dla Thiago Alvesa ewentualny pojedynek z Amerykaninem byłby pierwszym po zdecydowanej przegranej z GSP na UFC 100 w walce o pas wagi półśredniej. Ta porażka przerwała mu serię 7 zwycięstw z rzędu, w którą wchodzą tacy zawodnicy jak Matt Hughes czy Josh Koscheck. Z kolei Fitch wciąż pozostaje w dobrej formie. Jego ostatnia przegrana – notabene także z Georgesem St. Pierre – miała miejsce we wrześniu 2008 roku. Od tego czasu Jon stoczył trzy wygrane walki: jego ofiarami padali kolejno Akihiro Gono, Paulo Thiago i ostatnio wspomniany wyżej Mike Pierce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *