Fight Exclusive Night 5: pierwsze zestawienia i aktualna karta walk

Organizacja Fight Exclusive Night pragnie oficjalnie potwierdzić pierwsze zestawienie pojedynków na nadchodzącą galę FEN 5 „Cuprum Heros”, która odbędzie się w dniu 10-go stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28 b w dolnośląskim Lubinie. Nasz program tradycyjnie wypełnią pojedynki Kickboxingu i MMA.

Właśnie w formule MMA zmierzą się dwaj „najtwardsi z twardych” zawodników kategorii półciężkiej w Polsce! Niewątpliwie za takich mogą uchodzić Marcin Zontek z Jeleniej Góry i Maciej Browarski z Chorzowa. W tym śląskim pojedynku twardzieli wielu upatruje Walkę Roku w polskim MMA i to już na jej starcie. Co może przemawiać za tym?

Przede wszystkim dokonania obu zawodników, nie tylko w Polsce, a głównie na zagranicznych ringach. Marcin Zontek to uczestnik Walki Roku 2012 w rosyjskim MMA, gdy walczył o pas wagi półciężkiej organizacji M-1 Global z Sergeyem Kornevem. Pojedynek przeszedł do annałów rosyjskiego MMA, a rywal Polaka był tak rozbity, że zakończył karierę. Sam Zontek okupił go dwuletnią przerwą. Teraz wraca głodny zwycięstwa i walki.

Maciej Browarski to nowa gwiazda bałkańskiej organizacji Final Fight Championship. Dwie spektakularne wygrane nad ósmym w Europie Jasonie Jonesie i ostatnia, nad Alessio Sakarą – gwiazdą UFC – wywindowały Borwarskiego wysoko w notowaniach rankingów wagi półciężkiej w Europie. „Nikt nie jest prorokiem we własnym kraju”, ale Maciej chce na krajowej scenie udowodnić swoją wartość.

Obaj wyrażają się z szacunkiem o sobie. Nie ma tu złej krwi a jedynie uznanie dla wzajemnych dokonań. W promocji tej walki nikt nie szuka taniej sensacji, słownych przepychanek, deprecjonowania rywala. Obaj wiedzą kto jest kim i wierzą, że wygra lepszy tego wieczora a pokonany zasłuży na szacunek za Wielką Walkę, bo niewątpliwie na taką czekają kibice.

Kickboxerski pojedynek wieczoru to rarytas jaki przygotowała organizacja FEN. Paweł Biszczak to aktualnie najlepszy polski zawodnik nie tylko kategorii średniej, ale być może nawet najlepszy bez podziału na kategorie. Świetny technicznie, z dużym doświadczeniem w walkach za granicą. Mistrz świata K-1 Global na niwie amatorskiej i Zawodowy Mistrz Polski. Podopieczny trenera Zbigniewa Prycha to autentyczna gwiazda polskiego Kickboxingu i Karate Kyokushin, z którego się wywodzi.

Zwyciężał także w prestiżowym turnieju Russia Open. Jego rywal, Janu Malkriado Cruz, o pseudonimie „Hanibal”, to także mistrz wielu organizacji i niezwykle widowiskowy ciemnoskóry zawodnik z Portugalii. To będzie nie tylko widowiskowe, ale i bardzo prestiżowe starcie dla obu zawodników. To na pewno będzie najważniejsza walka w Polsce na zasadach K-1 na początku 2015 roku.

Galę tradycyjnie ozdobi pojedynek kobiecy. W nim może zabłysnąć gwiazda Patrycji Krawczyk z pobliskiego Głogowa. Zawodniczka klubu Legion Głogów czeka na ogłoszenie rywalki, a będzie nią zawodniczka z Czech, Niemiec lub Białorusi. Patrycja to medalistka Mistrzostw Polski, Europy i Świata WAKO i PZKB, a także Mistrzyni Polski Pro Am K-1 Rules 2014 do 52 kg i materiał na gwiazdę światowego formatu. Urodziwa podopieczna trenera Macieja Domińczaka jest ambitna i głodna zwycięstw.

Dużą uwagę przyciąga także występ Bartosza Muszyńskiego z Armii Polkowice. Mistrz Polski w Kickboxingu to także człowiek zaangażowany w pracę z młodzieżą, prowadzący klub i będący wzorem dla wielu młodych fighterów. Ma za sobą walki w MMA, a także wiele zawodowych zwycięstw. Jedno z nich, międzynarodowe, nad zawodnikiem z Czech, odniósł w październiku 2014 w Polkowicach przy własnej publiczności. Teraz zapewne zechce powtórzyć ten wyczyn w odległym zaledwie o 15 km od Polkowic, Lubinie.

Organizacja FEN nie boi się stawiać na nowe twarze i talenty, stąd zaplanowano walkę w MMA dwóch utalentowanych zawodników wagi półśredniej, Adama Niedźwiedzia ze Śląska i Michała Michalskiego z Wrocławia. Obaj mają już dorobek zawodowy a teraz dostają szansę walki na największej polskiej gali Sztuk Walki. Region dolnośląski reprezentować będzie w wadze ciężkiej kickboxer, Jakub Kozera z Zielonej Góry i młody Patryk Paduch z Boi Team Wrocław.

Nie wszystkie zestawienia są jeszcze ogłoszone i te międzynarodowe zostaną podane do publicznej wiadomości już wkrótce. A tymczasem prezentujemy aktualną kartę walk:

Walka wieczoru MMA
MMA 93 kg: Marcin Zontek (Polska) vs Maciej Browarski (Polska

Walka wieczoru K-1
K-1 77 kg: Paweł Biszczak (Polska) vs Janu Malkriado Cruz (Portugalia)

Karta główna
MMA 77 kg: Damian Komisarski (Polska) vs Paweł Kordylewicz (Polska)
MMA 77 kg: Patryk Paduch (Polska) vs TBA
K-1 54 kg: Patrycja Krawczyk (Polska) vs TBA
K-1 125 kg: Jakub Kozera (Polska) vs TBA
K-1 81 kg: Bartosz Muszyński (Polska) vs TBA
MMA 70 kg: Maciej Kruszewski (Polska) vs TBA
MMA 77 kg: Adam Niedźwiedź (Polska) vs Michał Michalski (Polska)

Serdecznie zapraszamy,
Organizatorzy FEN 5 „Cuprum Heros”

Informujemy, że bilety na galę FEN 5 dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie www.eventim.pl oraz w punktach stacjonarnych tej sieci takich jak: Saturn, EMPiK, Media Expert i Media Markt. Pełna lista punków dostępna pod linkiem: TUTAJ

Informacja prasowa

One thought on “Fight Exclusive Night 5: pierwsze zestawienia i aktualna karta walk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.