Fight Exclusive Night 5: Cuprum Heroes – wyniki ważenia

fot. Paweł Najmowicz / FEN

Prezentujemy wyniki wczorajszego ważenia oraz kolejność pojedynków gali Fight Exclusive Night 5: Cuprum Heroes, która odbędzie się dzisiaj w Lubinie.

Walka wieczoru w formule MMA
kat. 93 kg: Marcin Zontek (93,3) vs. Krzysztof Pietraszka*

Walka wieczoru w formule K-1
kat. 77 kg: Paweł Biszczak (76,7) vs. Janu Malkriado Cruz (77,0)

Karta główna
K-1 kat. 81 kg: Bartosz Muszyński (81,4) vs. Tomas Gut (80,0)
K-1 kat. 55 kg: Patrycja Krawczyk (55,4) vs. Alexandra Jursova (53,3)
K-1 kat. +91 kg: Jakub Kozera (112,2) vs. Vilem Fencl (104,4)
MMA kat. 77 kg: Georgiy Budko (73,1) vs. Paweł Kordylewicz (77,0)
MMA kat. 70 kg: Maciej Kruszewski (70,3) vs. Yuri Bybochkin (70,3)
MMA kat. 77 kg: Patryk Paduch (76,6) vs. Anton Shimuk (74,8)
MMA kat. 77 kg: Adam Niedźwiedź (76,3) vs. Michał Michalski (77,3)

* – zawodnik będzie zważony w dniu walki

Już tylko kilka godzin dzieli nas od wielkiego wydarzenia jakim będzie gala Sztuk Walki Fight Exclusive Night 5 „Cuprum Heros”, która odbędzie się w dniu 10-go stycznia 2015 w Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28 b w dolnośląskim Lubinie. Jak przystało na nowoczesne sporty walki, program tradycyjnie wypełnią pojedynki Kickboxingu na najchętniej oglądanych zasadach K-1 i także modnego MMA. Będzie to niezapomniany wieczór z udziałem wielu polskich i międzynarodowych gwiazd obu formuł walki. Całe wydarzenie na żywo pokaże stacja Fight Box a w retransmisji Polsat Sport.

W walce wieczoru, zmierzą się dolnośląski zawodnik MMA Marcin Zontek, który w 2012 roku zrobił furorę w Rosji i Mikhail Bureshkin z Białorusi, który zastąpił kontuzjowanego Macieja Browarskiego, osławionego zwycięstwami na Bałkanach i ostatnio w Austrii nad Alessio Sakarą, legendą największej światowej organizacji walk MMA jaką jest UFC. W drugiej walce wieczoru najlepszy polski kicboxer, Paweł Biszczak z Legnicy, walczyć będzie z Portugalczykiem, Janu Malkriado Cruzem nazywanym „Hannibalem”, od postaci słynnego filmowego Hannibala Lectera.

Już same te dwa pojedynki są warte przyjścia na galę i rozgrzeją emocje publiczności, ale to nie wszystko. Wcześniej wystąpi wielu  dolnośląskich zawodników, którym organizacja Fight Exclusive Night pragnie umożliwić wielką międzynarodową karierę. Prezes organizacji Paweł Jóźwiak mówi: „Nie pomijamy na naszych galach zawodników będących lokalnymi bohaterami. Oni poziomem nie odstają od najlepszych, są tylko mniej wypromowani. My zapewniamy im platformę do promocji i reprezentowania regionu na szerokim forum w Polsce i wielu krajach Europy a także innych miejscach, gdzie nadaje stacja Fight Box. Dzięki gali o Lubinie będzie głośno wszędzie tam, gdzie są sympatycy Sztuk Walki.”.

Kto jeszcze z zawodników z Lubina, Polkowic czy nawet z pobliskiego Wrocławia weźmie udział w gali? Na pewno warto przyjść i obejrzeć walkę Bartosza Muszyńskiego z Armii Polkowice z Tomasem Gutem ze Słowacji. Z kolei Patrycja Krawczyk zmierzy się także z rywalką ze Słowacji, Alexandrą Jursovą. Trzecie starcie w kickboxerskiej formule K-1 z naszymi południowymi sąsiadami stoczy Jakub Kozera z Gwardii Zielona Góra. Polski zawodnik wagi ciężkiej za rywala będzie miał Czecha Vilema Fencla. Wszyscy oni są mistrzami kraju z osiągnięciami również międzynarodowych arenach.

Dla wielbicieli MMA także nie zabraknie emocji z udziałem miejscowych fighterów, którzy aspirują do największych sukcesów. W planowanym pojedynku wagi półśredniej, pracujący jako górnik, Paweł Kordylewicz ze Strefy Fight Team Lubin, zmierzy się z białoruskim zawodnikiem Georgiyem Budko. Kolega klubowy Kordylewicza, Maciej „Kruszon” Kruszewski podejmie podejmie walkę z innym białoruskim zawodnikiem Yurim Bybochkinem. Z kolei wrocławianin Patryk Paduch z Boi Team Wrocław walczyć będzie z Antonem Shimukiem także z Białorusi. Jako pierwszy został zapowiedziany polsko – polski pojedynek śląskiego zawodnika, Adama Niedźwiedzia z Natal Gold Team z Michałem Michalskim z Rio Grappling Wrocław. Michalski nie tylko pochodzi z Lubina, ale jest także finalistą polskiego „Ultimate Fightera” czyli słynnego programu „MMAster” pokazywanego w TVN Turbo.

Informacja prasowa

2 thoughts on “Fight Exclusive Night 5: Cuprum Heroes – wyniki ważenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *