FEN 22: Jacek Jędraszczyk rywalem Kamila Gniadka

Jacek Jędraszczyk (5-1, 1 KO) zmierzy się z Kamilem Gniadkiem (12-5-1, 2 KO, 8 SUB) podczas gali FEN 22. Do tego pojedynku dojdzie 20 października w Poznaniu.

Jędraszczyk stoczy swój drugi pojedynek w federacji FEN. Zawodnik z Ostrowa Wielkopolskiego jest uznawany za jednego z najlepszych polskich zawodników w kategorii półśredniej. Jego największym dotychczasowym sukcesem jego pokonanie Mateusza Głąba na początku października 2017 roku.

Jędraszczyk stworzył wraz z Tymoteuszem Łopaczykiem kapitalne widowisko podczas FEN 21. Co ciekawe – federacja przyznała wtedy dwie najlepsze walki wieczoru, a jedna z nagród powędrowała własnie do niego. Jędraszczyk aż cztery dotychczasowe zwycięstwa odniósł walcząc na pełnym dystansie.

Gniadek to stary dobry znajomy FEN. Pochodzący ze Szczecina zawodnik trzykrotnie walczył pod szyldem federacji i trzykrotnie zwyciężał. „The Undertaker” zaczynał od grapplingu i ju-jitsu (zdobył m.in. srebrny medal mistrzostw Europy Ju-Jitsu No-Gi 2012 w Londynie), ale szybko zdecydował się na MMA – pierwszą zawodową walkę stoczył mając zaledwie 17 lat. Doświadczenie w nowej dyscyplinie zbierał tocząc zacięte boje m.in. z przyszłymi zawodnikami UFC – Artemem Lobovem i Łukaszem Sajewskim.

W sierpniu 2016 roku na gali FEN 13 „Summer Edition” w swoim debiucie, jeszcze w klatkoringu FEN, duszeniem zza pleców pokonał Klemensa Ewalda, a na gali FEN 15 „Final Strike” już w pierwszej rundzie skrętówką wygrał z Francuzem Vincentem Del Guerrą. Jego ostatnie zwycięstwo miało miejsce w marcu 2017 roku, gdy pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Łukasza Stanka.

– Znakomite zestawienie dwóch zawodników, którzy mają aspiracje mistrzowskie w naszej federacji. Szczerze? Nie mam pojęcia kto wygra ten pojedynek, ale to jest dobra informacja dla kibiców – tak naprawdę nie wiadomo, co wydarzy się w klatce – powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

Karta walk FEN 22:

TBA VS TBA
Radosław Paczuski VS TBA-85 kg K-1*
Mateusz Rębecki VS Łukasz Kopera -70 kg*
Bartosz Leśko VS Tomasz Kondraciuk -84 kg
Kamil Gniadek VS Jacek Jędraszczyk
Kamil Łebkowski VS TBA -66 kg
TBA VS TBA
TBA VS TBA
TBA VS TBA

Bilety na galę FEN 22 w serwisie Eventim.pl można nabyć TUTAJ.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *