FEN 12 Feel The Force bez walki Drobina vs Kiełek

fen12-drobina-vs-kielek2

Planowany na otwarcie gali FEN 12 Feel The Force pojedynek między Pawłem Kiełkiem i Dawidem Drobiną nie dojdzie do skutku – z powodu infekcji wirusowej fighter MMA Orzeł Namysłów wycofał się z walki. Federacja Fight Exclusive Night w porozumieniu z zawodnikiem klubu Berkut Arrachion Olsztyn zdecydowała się przełożyć jego walkę na kolejną galę.

Dawid Drobina, po poinformowaniu naszej organizacji o wycofaniu się z walki z Pawłem Kiełkiem podczas zbliżającej się wielkimi krokami gali FEN 12, opublikował na swoim prywatnym profilu na Facebooku obszerne oświadczenie w tej sprawie:

„Niestety, moja walka na FEN 12 nie dojdzie do skutku. Wczoraj obudziłem się z gorączką (ponad 38 stopni). Od razu udałem się do lekarza, który zdiagnozował wirusową infekcje górnych dróg oddechowych, co wyklucza mnie z treningów do końca tygodnia, a końcówka przygotowań jest zawsze bardzo ważna. Do zbicia zostało mi dużo kilogramów, a przy takim osłabieniu organizmu jest to niemal niemożliwe, a już na pewno bardzo niezdrowe i nierozsądne. Dlatego postanowiłem sam, że wycofuję się z tej walki, bo na tym jednym pojedynku świat i moja kariera sportowa się nie kończy.

Poświeciłem naprawdę wiele do tych przygotowań, które trwały 2 miesiące, więc na pewno teraz nie spocznę na laurach i od poniedziałku, mam nadzieję, wracam na matę. Chciałbym szybko stoczyć walkę (…) – obiecuję, że pokażę, na co mnie naprawdę stać, bo formę zbudowałem okrutną. Wierzę, że FEN znajdzie zastępstwo za mnie i Paweł stoczy walkę na tej gali, bo domyślam się, że też wiele poświęcił i ciężko trenował, ale tak widocznie musiało być, nie zawsze wszystko układa się tak, jakbyśmy tego chcieli.

Na gali we Wrocławiu 20 maja oczywiście się pojawię, niestety, tylko w roli widza. (…) Wielkie podziękowania dla firm i osób, które mnie wspierają, bo gdyby nie wy, byłoby mi znacznie ciężej. Wrócę jeszcze mocniejszy!

Pozdrawiam,
Dawid”

Ze względu na to, że do gali FEN 12 Feel The Force pozostało tylko 6 dni, federacja Fight Exclusive Night, po omówieniu sprawy z Pawłem Kiełkiem, ostatecznie zdecydowała się nie szukać dla niego innego przeciwnika w zastępstwie za chorego Dawida Drobinę, tylko przenieść jego walkę na kolejną, zaplanowaną na wakacje galę FEN 13 Summer Edition.

20 maja publiczność podczas gali FEN 12 Feel The Force we wrocławskiej Hali Stulecia zobaczy więc 11 walk, w tym trzy pojedynki o pasy mistrzowskie (Michał Michalski vs Davy Gallon z Francji, Paweł Biszczak vs Zakaria Baitar z Belgii, Marcin Zontek vs Przemysław Mysiała) oraz debiut w federacji FEN byłego zawodnika UFC Pawła Pawlaka, który zmierzy się z Brazylijczykiem Igorem Fernandesem. W klatkoringu Fight Exclusive Night wystąpią tego wieczora również tacy świetni fighterzy MMA, jak Michał Oleksiejczuk, Wojciech Janusz, Adam Golonkiewicz, Mateusz Głąb, Jakub Boczek i Mateusz Strzelczyk, oraz znakomici, utytułowani kickbokserzy Bartosz Muszyński, Piotr Rogosz, Wojciech Wierzbicki i Kamil Jenel, którzy walczyć będą w formule K-1.

Bilety na galę FEN 12 Feel The Force można kupować online w serwisach Eventim.pl (kliknij tutaj) i KupBilet.pl (kliknij tutaj) oraz stacjonarnie we Wrocławiu w sklepie Men Island w Pasażu Zielińskiego przy ul. Swobodnej 37, w restauracji Setka Bar przy ul. Leszczyńskiego 4 oraz w klubie nocnym Cherry Club przy ul. Kuźniczej 10. Bilety VIP i bilety grupowe można rezerwować pod nr tel. 601 877 229.

Poniżej komentarz Pawła Kiełka dotyczący odwołania pojedynku:

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *