Fedor vs. Werdum w kwietniu

(fot. mmaweekly.com)

Zanim jeszcze osiadł kurz po sobotniej nocy i gali Strikeforce Evolution, pytania do Scotta Cokera (szef Strikeforce) sypały się jak z rękawa, miał on jednak odpowiedzi na wszystkie z nich.
Głównym tematem, była sprawa następnej walki Fedora Emelianenko, którą prawdopodobnie będziemy mogli zobaczyć już w kwietniu

„Nie jest to co prawda ostatecznie potwierdzone ale prawdopodobnie zobaczycie walkę Fedora z Fabricio Werdumem, zobaczycie także Dana Hendersona na karcie walk oraz Gine Carano, którą zaprosimy jeśli będzie gotowa.”

Przeciwnik Hendersona nie został jeszcze wybrany ale bardzo prawdopodobne jest to, że będzie nim Jake Shields, na którego skierowane są oczy CBS. Coker naciskany pytaniami dotyczącymi mistrza wagi ciężkiej Alistaira Overeema odpowiedział, że zaprosi Holendra i wystawi go na karcie walk. Scott ma także duże plany wobec wagi lekkiej na kwietniowej gali. Zamierza rozwinąć większe stosunki Strikeforce z japońskimi promotorami z DREAM. Pierwszymi będą Gilbert Melendez i Josh Thomson, którzy dostaną możliwość rewanżu po wczorajszej walce.

„Shinya Aok i Gilbert oraz Tatsuya Kawajiri vs Josh Thomson”, Coker chce otworzyć drogę dla dwóch najlepszych w wadze 155 lbs, mając zamiar wystawić ich do walki z dwoma innymi najlepszymi na świecie w wadzę lightweight. Scott Coker bardzo nalega na plany względem Melendeza i Thomsona. Zamierza skonfrontować ponownie tych dwóch w drugim kwartale 2010 roku.

„Myślę, że zrobiliśmy bardzo wiele przez ostatnie osiem miesięcy. Zacieśniliśmy współpracę z Dream co jest dla mnie ogromnie ważne. Zabrało nam to dużo czasu aby dość do tego punku ale uważam, że jesteśmy na dobrej drodze, aby te wszystkie rzeczy zrealizować.”

11 thoughts on “Fedor vs. Werdum w kwietniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *