Fedor nagrodzony przez swoich rodaków

Jedną z rzeczy, którą z powodzeniem wykonuje M-1 Global, jest z pewnością promowanie Fedora Emelianenko w jego własnej ojczyźnie. Serwis Fanhouse donosi:

„Podczas ceremoni na cześć najlepszych Rosyjskich sportowców, Fedor Emelianenko został uhonorowany tytułem najlepszego sportowca roky 2009 w kategorii mężczyzn, wraz z Swietłaną Kuzniecową, która została uznana ża najlepszą sportsmenką 2009 roku. W głosowaniu udział wzięło ponad pół miliona ludzi, jak donosi Russia Today.”

Więcej o rosnącej popularności Fedora w Rosji pisze Sherdog:

„Walka wieczoru na gali Strikeforce: Fedor vs Rogers, pokazywana przez CBS, była oglądana przez imponujące 5,46 milionów widzów w samch Stanach Zjednoczonych. Walka była także transmitowana w Rosji przez Kanał 1, największą stację telewizyjną w kraju, obejrzało ją aż 16 milionów ludzi. W dodatku, walka Fedora z Rogersem była też nadawana przez Koreańską stację SBS, jedną z trzech największych w tym kraju, podobnie było w Chinach, UK, Nowej Zelandii, Finlandii, Afryce, Turcji, Izraelu, Indonezji, Bułgarii, Romunii i na Malcie. Walkę Fedora można też było obejrzeć na żywo, za pośrednictwem stron internetowych, gdzie uzyskała rekordową oglądalność, i jest jedną z najchętniej odtwarzanych walk na stronach oferujących usługę Video on Demand.”

W Rosji, pojedynek Fedora był transmitowany z czterogodzinnym opóźnieniem, poprzez darmowy kanał, który dociera do około 120 milionów domów.

Jake Rossen słusznie stwierdza, że te liczby te wydają się być zawyżone, jednak nie ulega wątpliwości, że Fedor po kilku miesiącach współpracy z M1-Global jest bardziej znany w swoim kraju, niż po dziesięciu latach występów w Japonii.

4 thoughts on “Fedor nagrodzony przez swoich rodaków

  1. Fedor zasłużył na tytuł sportowca świata 2009 a nie tylko Rosji, jego skromność bogobojność i sylwetka, która nie zdradza objawów dopingu są niedoścignionym wzorem dla wszystkich Tigerów Woodsów Phelpsów palących trawę i innych bufonów. Szanuję go jak mało kogo na świecie. Mam nadzieję że nigdy nie dowiem się że był jakimś damskim bokserem gwałcicielem albo pedofilem brrryyy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *