Fedor Emelianenko zakończył karierę

Stało się,  ” The Last Emperor” Fedor Emelianenko zakończył karierę. Ostatnie zwycięstwo nad Pedro Rizzo było jego ostatnim w zawodowej karierze. Żywa legenda MMA oficjalnie odeszła na „sportową emeryturę”.

„Podjąłem decyzję, to była moja ostatnia walka. Odchodzę ze sportu dla mojej rodziny, dla moich dzieci. Od tej chwili chcę jak najwięcej czasu spędzać z moimi córeczkami.”

Fedor dodał jeszcze że nie ma możliwości powrotu, nie skusi go żadna lukratywna oferta, tymi słowami skończył wszelkie spekulacje o ewentualnej walce dla UFC.

25 thoughts on “Fedor Emelianenko zakończył karierę

 1. Najlepszy zawodnik w swoim czasie. Prawdziwy sportowiec. Dzisiejsi zawodnicy szpanerstwem, cwaniactwem i traktowaniem siebie nawzajem jak szmaty nie dorównają mu nigdy… Dlatego mma jako sport rozwijają tacy zawodnicy jak Fedor. Natomiast tacy jak jds, alistair, jon jones pokazują ludziom agresję nie tylko w samej walce i kształtują nie pozytywny wymiar mma.

  Każde pokolenie ma swój czas.

 2. swoje ugrał popracował trochę w tym co lubi zarobił kupę szmalu, szczęście mu sprzyjało i talent. KONIEC

  większość z was będzie pracować 8h dziennie w zamkniętym pomieszczeniu do końca życia. Użalajcie się nad sobą a nie fedorem.

  On już w wieku 36 lat może pływać jachtami i srać na system. Wy nie. Przykro mi ale użalanie się nad nim do jakaś parodia.

 3. Szkoda w sumie Rusek ale fajny facet chyba był. Taki jednak jest sport przychodzą odchodzą naturalna kolej rzeczy.
  Do ja: ktoś musi być wielki żebyś ty mógł być mały. Dla relaksu popatrz sobie w prawo to cie popuści.

 4. Krótko i na temat, najlepszy zawodnik mma na świecie. Wielki wojownik, szacunek. Dobrze że odszedł, jego czas minął, ale baaardzo długo (o ile kiedykolwiek to sie stanie) nie bedzie kogos jego formatu w mma.

 5. Powiem tak, obiektywni docenią to kim był oraz kim jest, jego klasę i to, że w czasie kiedy UFC raczkowało, tacy zawodnicy jak Ali czy Werdum byli szkrabami w tej organizacji, o jds nikt nie słyszał a Fedor klepał najlepszych: Cro Cop, Nogueira, Randleman, Coleman, Goodridgea czy Schilta ktiory był wtedy mistrzem świata K-1. To coś jakby np. teraz JDS klepał Caina, Overeema itp. Obiektywni potwierdzą, legenda sportu, legenda MMA. Szacunek Fedor za to co zrobiłeś dla tego sportu.

 6. To bardzo dobra decyzja Fiedzi, bo nie chciał bym oglądać jak za jakiś czas będą go obijać młodzi gniewni, Dla mnie jest jednym z największych w historii sportów walki ! Dziękuje mu za wszystkie walki , i za wszystkie Emocje jakich mi dostarczał. Wszystkiego dobrego Fedor

 7. Mariusz nie miałby najmniejszych szans z Fiedią.Wiem że teraz mógłby pokonać Werduma,Bigfoota i Hendo,pokazał to w walce z grapplerem Monsonem i ze strikerem Rizzo.A walki z Hendo nie skomentuje.Cieszę się że pokazał wiele.Guram po kontuzji już przegrał walkę,Cain również i del Rosario.A Fedor przez 10 lat nie przegrał wgl!a walki z Kosaką nie liczę,bo postąpił nieprzepisowo Japończyk.Tak wygrywał walke po walce.Pokonał solidnego BigNoga 2 razy,Randlemana,Colemana,Goodridge,Ogawe,Fujite,Schilta,Herringa,Crocopa,Hunta.Czy też 3 lata temu niepokonanego Rogersa.Należy mu się szacunek jak Couture,BJ Penn,Florian,Gracie,itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *