Fedor Emelianenko pokonał Chaela Sonnena na gali Bellator 208 i awansował do finału turnieju GP wagi ciężkiej

Legendarny Fedor Emelianenko pokonał Chaela Sonnena w walce wieczoru gali Bellator 208 i to on wszedł do finału turnieju grand prix wagi ciężkiej w którym zmierzy się z Ryanem Baderem.

Gala Bellator 208 wyłoniła drugiego finalistę turnieju, którym został Fedor Emelianenko. Rosjanin zmierzy się z Ryanem Baderem, który wczoraj pokonał Matta Mitrione na gali Bellator 207. Emelianenko będzie chciał kolejny raz zdobyć tytuł mistrza w swojej karierze, natomiast zwycięstwo Badera sprawi, że będzie on pierwszym podwójnym mistrzem dywizji półciężkiej i ciężkiej w Bellatorze.

Fedor Emelianenko już na początku pierwszej rundy trafił Chaela Sonnena krótkim lewym sierpowym powalając go na matę, ale nie próbował szybko zakończyć walki i pozwolił rywalowi wrócić do stójki. Sonnen spróbował pójść po nogi przeciwnika, ale zrobił to tak nieudolnie, że znowu wylądował na plecach. Do podobnej sytuacji doszło chwilę później, ale Fedor nie chciał wchodzić z Chaelem w walkę w parterze. Chwilę później obydwaj zawodnicy starli się w klinczu i wylądowali w parterze, ale to Emelianenko zajął pozycję z góry w półgardzie. Rosjanin zdecydował się na powrót do stójki gdzie został ponownie zaatakowany przez Sonnena, ale kolejny raz Fedor się obronił przewracając go na plecy. Walka szybko wróciła do stójki i po próbach zadania kilku ciosów z obydwu stron, Sonnenowi nareszcie udało się obalić Emelianenko za jedną nogę po czym wszedł za plecy Fedora. „Ostatni Car” nie musiał się jednak obawiać, ze grozi mu jakiekolwiek niebezpieczeństwo, ponieważ Sonnen po raz kolejny podjął bardzo dziwną decyzję chcąc przetoczyć Fedora, ale sam spadł na plecy i padł ofiarą bardzo mocnych ciosów rywala. Emelianenko kontrolował walkę z pozycji bocznej obijając głowę Sonnena. Kiedy walka wróciła do stójki, obydwaj zawodnicy zadali po kilka ciosów po czym Sonnen zrobił chyba najlepszą akcję w tej walce zapinając klamrę na tułowiu rywala i obalił go lądując w półgardzie. Niestety poza kilkoma ciosami CHael nie zrobić nic, co mogłoby zagrozić Rosjaninowi, który przetoczył go na plecy, a potem wrócił do stójki. Po kilku ciosach Sonnen ponownie padł na matę i tam Emelianenko dokończył działa zasypując go ciosami kończąc pojedynek.

Fedor Emelianenko był zdecydowanie lepszy zarówno w stójce jak i parterze i nie pozwolił na zbyt wiele Chaelowi Sonnenowi. Właściwie Amerykanin sam niewiele zrobił, aby wygrać tę walkę podejmując ryzykowne i niezrozumiałe decyzje. Wyglądało to tak, jakby nie miał pomysłu na Fedora i rozpaczliwie rzucał się do nieprzemyślanych ataków.

Ostatecznie Fedor Emelianenko pokonał Chaela Sonnena przez TKO w czasie 4:46 rundy 1.

Pojedynek Fedor Emelianenko vs Ryan Bader w finale turnieju grand prix wagi ciężkiej odbędzie się 26 stycznia w The Forum w Inglewood w Kalifornii. Zwycięzca zostanie mistrzem wagi ciężkiej Bellatora.

6 thoughts on “Fedor Emelianenko pokonał Chaela Sonnena na gali Bellator 208 i awansował do finału turnieju GP wagi ciężkiej

  1. nooo nie wiem czy jest tak wielbiony
    zrobili dla niego dywizje pseudo HW – sprowadzili z UFC, gosci z middleweight, bo ciezko bylo namowic Fedora zeby zrzucil sadlo i sam przeszedl do middleweight 😛
    wybaczcie, ten wpis jest ze zlosci na Fedora, mojego 1wszego ulubionego fajtera, eh lezka sie w oku kreci :]

  2. A ja to bym nawet Fiedzie i Mirasa ogladal z zapartym tchem jakby Koło 70 na wózkach laskami się szturchali. To byli moi pierwsi idole, to dzięki Nim połknąłem bakcyla. Dla mnie to są legendy i najlepsi fighterzy wszechczasów, mimo że zdaje sobie sprawę, że nie ma to za wiele wspólnego z rzeczywistością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *