Fedor Emelianenko na temat powrotu do MMA i podpisania kontraktu z Rizin FF

Rizin FF Facebook
Rizin FF Facebook

Fedor Emelianenko udzielił wywiadu dla japońskiej wersji Sports Yahoo na temat jego powrotu do MMA i podpisania kontraktu z Rizin FF. Poniżej najważniejsze szczegóły.

Do debiutu Fedora na gali Rizin FF dojdzie 31 grudnia podczas Rizin FF World Grand Prix 2015 w Saitama Super Arena. Po ponad trzyletniej przerwie, Emelianenko ponownie wraca do Japonii gdzie rozpoczęła się jego wielka kariera w organizacji PRIDE.

Oto najważniejsza informacje dotyczące przeszłości i najbliższej przyszłości Fedora Emelianenko wyciągnięte z wywiadu opublikowanego 16 października pod tym adresem.

– Zapytany o to z kim trenuje, Fedor odpowiedział, że trenuje z kilkoma bardzo silnymi zawodnikami z Rosji, którzy również wystąpią na noworocznej gali. Wspomniał też o mistrzu świata Sambo (czyżby mistrz wagi ciężkiej Bellatora Vitaly Minakov?)

– Czynnikiem motywującym do powrotu było spotkanie wiosną z Nobuyuki Sakakibarą, który zapytał go, czy chce zostać częścią nowego projektu. Fedor powiedział, że Sakakibara poprosił go o napisanie nowej historii PRIDE.

– „The Last Emperor” powiedział, że kocha walczyć w Japonii i chce być częścią nowego projektu.

– Gdyby Sakakibara nie przyszedł do niego z propozycją, najprawdopodobniej nie zdecydowałby się na powrót.

– Ten czas spędzony poza walką dał mu szansę na wyleczenie kontuzji i mógł odpocząć.

– Jego ciało i umysł są w dobrej kondycji.

– Fedor przyznaje, że ma jeszcze dużo pracy przed sobą, aby wrócić do dawnej formy. Trenuje bardzo ciężko w Rosji, ale planuje wyjechać do Holandii na obozy.

– Nie ma żadnych wskazówek dotyczących jego rywala.

– W PRIDE spędził najlepsze lata swojej kariery i szanuje zarówno Sakakibarę jak i japońskich fanów dlatego wybór padł właśnie na tę organizację.

– Zapytany o karierę polityczną, Emelianenko odpowiedział, że na politykę ma jeszcze dużo czasu, ale czas na karierę sportowca jest ograniczony. Dopóki jest w stanie rywalizować, ma to sens, a polityka może zaczekać.


Nieoficjalnie krążą po rosyjskich forach informacje, że oprócz Fedora Emelianenko na tej samej gali ma wystąpić trzech rosyjskich zawodników: Vitaly Minakov, Alexander Volkov i Alexander Sarnavskiy.

9 thoughts on “Fedor Emelianenko na temat powrotu do MMA i podpisania kontraktu z Rizin FF

  1. mustela nie mów o tym typie… Widze go to mnie trzepie… Mustela niech sie Fedor po mału do świata MMA w asymiluje 🙂 Jak pisze Ricko dajcie mu czas 2 albo 3 walki na rozgrzewkę po przerwie… Cieszmy się ze wróciła super legenda:) potem ocenimy gdzie jego miejsce 😀

  2. a ja załuje ze Fedor nie wybrał UFC napewno kilka super fightów mógłby zrobic wielkie walki są wtedy jak biją sie wielkie nazwiska na samą mysl o takich walkach jak Fedor vs Werdum vs overeem , moze Brock Lesnar by sie skusił na powrót , no ale teraz mozna gdybac on kurwa nigdy w ufc nie zawalcczy do cholery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *