Fabricio Werdum vs. Antonio Silva

Strikeforce oficjalnie potwierdziło walkę w kategorii ciężkiej pomiędzy Fabricio Werdumem a Antonią Silvą.

Fabricio Werdum (12-4-1) to były zawodnik Pride i UFC. Fabricio odnosił sukcesy w PRIDE, ale gdy japoński promotor został wykupiony przez Zuffa, podpisał kontrakt z UFC. Tam przegrał w debiucie z Andreiem Arlovskim, ale potem pokonał Gabriela Gonzagę i Brandona Verę. Po szokującym KO od Juniora dos Santos Werdum został bezceremonialnie wyrzucony z UFC. Po dość długim czasie podpisał kontrakt ze Strikeforce i w debiucie pokonał Mike’a Kyle.

Antonio Silva (13-1) to z kolei były mistrz EliteXC, postrzegany jako wielka nadzieja wagi ciężkiej do momentu aż testy antydopingowe dały pozytywny wynik na obecność w jego organizmie sterydów (Boldenone) w lipcu 2008. Kalifornijska Komisja Sportowa (CSAC) zawiesiła go i musiał opuścić Stany, aby móc walczyć mimo wszystko w okresie zawieszenia. Silva ma na koncie 6 zwycięstw z rzędu, nie przegrał od 2007.

Walką wieczoru będzie starcie w wadze ciężkiej: Fedor Emelianenko vs. Brett Rogers. Możliwe, że Strikeforce będzie chciało, aby zwycięzca walki Werdum vs. Silva zmierzył się potem ze zwycięzcą Emelianenko vs. Rogers. Rzuca się w oczy brak nazwiska mistrza wagi ciężkiej Strikeforce, Alistaira Overeema, który swój tytuł wywalczył w 2007. Natomiast Overeem będzie za to walczyć 17 października na „Ultimate Glory” z Tonym Sylvesterem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *