Evans spotka sie z Machidą a nie z Jacksonem

Jak wcześniej pisaliśmy podczas UFC 98 mieli zmierzyć się Quinton Jackson i Rashad Evans. Po wygranej walce z Jardinem, Rampage publicznie wyzwał do walki Evansa a ten propozycję przyjął. Wczoraj jednak zostało ogłoszone, że ta walka nie odbędzie się. Rashad Evans (13-0-1 MMA, 8-0-1 UFC) mistrz wagi lekkociężkiej będzie walczył z niepokonanym Lyoto Machida (14-0 MMA, 6-0 UFC)

Evans, który początkowo miał w planach bronić tytułu na UFC 100 w lipcu, przeniesie swoją walkę na UFC 98 zamiast walki Franka Mira i Brocka Lesnara. Jak wiemy Frank Mir nabawił się kontuzji kolana i konieczna jest operacja. Walka pomiędzy Mirem i Lesnarem odbędzie się, zatem podczas UFC 100. Jackson obiecał walkę z Evansem po wygranej z Jardine’m, ale pewne problemy osobiste nie pozwolą mu odpowiednio przygotować się do tej walki, która miała odbyć się 23 maja w Las Vegas.

Źródła będące blisko otoczenia Machidy podają, że Lyoto zaakceptował możliwość walki z Evansem. Kiedy Dana White przyjął optymistycznie walkę Jacksona z Evansem, zaznaczył w konferencji prasowej po UFC 96, że Jackson będzie musiał dostać na to zgodę lekarzy, ponieważ byłaby to już trzecia walka w ciągu pięciu miesięcy.

Kevin Iole z Yahoo Sports, powiedział, że Jackson przeszedł badania we wtorek i doktor wykrył u niego problemy z wiązadłem w szczęce, a także uraz łokcia. Zgodnie z raportem, Jackson będzie miał operacje w przyszłym tygodniu a ze zwycięzcą pojedynku Evans vs. Machida spotka się w późniejszym terminie tego roku.

Evans, były zapaśnik stanu Michigan, który pierwszy dołączył do UFC po wygraniu The Ultimate Fighter 2 pokonał Chuck’a Liddell’a, Michaela Bisping’a i Stephan’a Bonnar’a zasługując na title shot’a. Następnie pokonał mistrza Forresta Griffin’a  na UFC 92.

Evans będzie miał okazję bronić tytułu, kiedy spotka się z Machidą, zawodnikiem, który bardzo często kończy swoje walki przez decyzję. Poza tym Brazylijczyk zakończył walkę mocnym KO podczas UFC 94. Nie tylko TKO udowadnia jego umiejętności przy kończeniu walk, dosta także $65 000 bonusu za walkę wieczoru.

6 thoughts on “Evans spotka sie z Machidą a nie z Jacksonem

 1. Nie lubię Machidy, wcale nie uważam, że mu się ta walka należy. Kogo on pokonał? Richa Franklina, BJ Penna – przez decyzję i Ortiza – przez decyzję. Wśród reszty nie ma żadnego zawodnika z czołówki. Mam nadzieję, że Rashad ostro go sklepie.

 2. Machida z Franklinem wygrał przez TKO

  Sorry, a Rashad to niby król nokautu ? Zobacz sobie ile ma wygranych przez decyzje, Lyoto ma tylko 2 wiecej, a stoczyli tyle samo walk (14) Lyoto w przeciwienstwie do Evansa wygral z Ortizem, bo ten zremisowal.

  Rashad
  5 (T)KOs ( 38.46 %)
  2 Submissions ( 15.38 %)
  6 Decisions ( 46.15 %)

  Machida
  4 (T)KOs ( 28.57 %)
  2 Submissions ( 14.29 %)
  8 Decisions ( 57.14 %)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *