Emil Meek usunięty z karty UFC Fight Night 93

adcombat.com
adcombat.com

UFC usunęło Emila Meeka z karty walk UFC Fight Night 93 po tym jak zawodnik sam zgłosił, że mógłby złamać zasady polityki antydopingowej.

O Emilu Meeku zrobiło się głośno po tym jak  na gali Venator FC 3 pokonał przez KO w pierwszej rundzie Rousimara Palharesa. Zaraz po tej walce ogłoszono, że Meek podpisał kontrakt z UFC. Organizacja umieściła Emila Meeka na liście kontrolnej USADA podobnie jak każdego innego nowego zawodnika zanim wprowadzi go na swoje gale.

Poniżej pełne oświadczenie:

„W procesie zatrudniania zawodników, Emil Meek dobrowolnie zgłosił, że był w trakcie kuracji medycznej podczas podpisywania umowy z UFC, które to leczenie mogło wpłynąć na potencjalne złamanie polityki antydopingowej. W wyniku tego, Meek nie wystąpi w pojedynku 3 września w Hamburgu, aby dać mu czas skonsultowania się ze swoim lekarze i ocenić metody leczenia.

Biorąc pod uwagę, że leczenie nastąpiło jeszcze przed podpisaniem umowy z UFC, nie ma mowy o naruszeniu jakichkolwiek zasad polityki antydopingowej. UFC wymaga jednak od Meeka pozostanie  na liście kontrolnej USADA przez okres czterech miesięcy, zanim zostanie umieszczony na karcie walk którejś z kolejnych gal.”

Należy pamiętać, że Emil Meek (8-2-1, 1 NC) nie złamał zasad polityki antydopingowej. 27-letni Norweg miał na gali UFC Fight Night 93 zmierzyć się z 24-letnim Niemcem Jessinem Ayari (15-3). W związku z zaistniałą sytuacją będziemy musieli poczekać na debiut „Valhalli” w UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.