Eliminator do turnieju KSW 13

(konfrontacja.com)

 

Bokserzy, żeby walczyć o mistrzowskie pasy uznanych federacji muszą stawać do tzw. eliminatorów, czyli pojedynków mających na celu wyłonienie pięściarza, który ma pierwszeństwo walki. W tym roku, po raz pierwszy w historii Federacji KSW zostanie zorganizowana taka walka – eliminator do prawa występu w turnieju na gali KSW 13. Triumfator tego starcia zapewni sobie udział w turnieju, który siódmego maja odbędzie się w katowickim „Spodku”. Pokonany zaś zostanie zawodnikiem rezerwowym.

Pojedynek zostanie stoczony już jutro, w kameralnym miejscu, bez udziału kibiców w obecności sędziów znanych z „Konfrontacji Sztuk Walki” oraz patronackich mediów. W walce tej wystąpią: Tomasz Molski (Arrachion MMA Olsztyn) i Łukasz Skibski (Berserkers Team Szczecin).
Pierwszy z nich ma trzydzieści cztery lata, mierzy sto osiemdziesiąt jeden centymetrów wzrostu i waży dziewięćdziesiąt pięć kilogramów. Popularny „Molo” to posiadacz czarnego pasa w jiu jitsu i wielokrotny medalista zawodów krajowych i zagranicznych w tej dyscyplinie. W swojej karierze walczył również w kickboxingu. Stoczył jedenaście zawodowych walk z czego dziewięć wygrał i dwie zremisował. Na codzień trenuje w klubie razem z Mamedem Khalidovem.
Drugi z pretendentów do udziału w turnieju KSW 13 to fighter wywodzący się ze sportów uderzanych, lecz potrafiący się również bić w parterze. Trenuje w Szczecinie pod okiem polskiej legendy jiu jitsu, Piotra Bagińskiego. Na zawodowych ringach MMA walczył pięć razy. Cztery pojedynki wygrał i jeden przegrał.

_____________________________________

(fot. A. Bondarowicz/konfrontacja.com)

UPDATE

Dziś poznaliśmy nazwisko trzeciego reprezentanta biało-czerwonych, który reprezentować będzie nasz kraj w ośmioosobowym turnieju wagi lekkociężkiej na trzynastej gali „Konfrontacji Sztuk Walki”.

O godzinie 16:30 w ringu jednej z warszawskich sal bokserskich spotkało się dwóch zawodników, z dwóch najlepszych polskich klubów: Berserkers Team Szczecin i Arrachion MMA Olsztyn. Pomorzan reprezentował Łukasz Skibski, zaś Warmię i Mazury Tomasz Molski. Lepszym okazał się ten pierwszy, który zdaniem sędziów (w tej roli właściciele KSW i Łukasz Jurkowski) zwyciężył na punkty. Tym triumfem popularny „Jurek” zapewnił sobie prawo występu w turnieju na KSW 13, siódmego maja w katowickim „Spodku”. Przegrany zaś będzie zawodnikiem rezerwowym, który w przypadku jakiejś kontuzji wejdzie i zastąpi poszkodowanego.
Dla wszystkich zainteresowanych udostępniamy galerię zdjęć z tego pojedynku. Dostępna jest tutaj

konfrontacja.com

7 thoughts on “Eliminator do turnieju KSW 13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *