Efektowny finał pojedynku – podwójny nokdaun zakończony nokautem

Enfusion Cage Events

Na gali ECE Enfusion w Lizbonie w jednej z walk doszło do efektownego finału w którym zawodnicy w tym samym czasie wyprowadzili ciosy po których obydwaj runęli na deski, jednak jeden z nich wytrwał i wygrał pojedynek.

Jak widać na filmie, zarówno Eder Lopes jak i Diogo Neves trafili się nawzajem mocnymi lewymi sierpowymi na szczękę w tym samym momencie. Jednak to Lopes był tym, który miał mocniejszą szczękę, ponieważ był w stanie przetrwać nokdaun i wstać podczas gdy jego rywal leżał nieprzytomny na macie. Tym samym, zwycięzcą pojedynku przez KO został Eder Lopes.

Nie ma zbyt wielu informacji na temat obydwu zawodników, ale wiadomo, że Lopes walczył z legendą kickboxingu Johnem Wayne’m Parr’em w kickboxingu w Bellatorze w 2018 roku i pokonał go przez jednogłośną decyzję.

W sekcji komentarzy pod filmem, fani szybko przypomnieli walkę Dana Hardy’ego z Carlosem Conditem na UFC 120. Zarówno Hardy jak i Condit trafili się lewymi sierpowymi w tym samym czasie, ale Condit lepiej przyjął cios, podczas gdy Hardy był tym, który został znokautowany. Różnica, oczywiście, jest taka, że tylko Hardy został znokautowany w tej walce natomiast na gali ECE obydwaj zawodnicy zaliczyli nokdaun.

Rzadko zdarza się, aby walka w MMA kończyła się podwójnym nokautem, choć zdarzało się to już wcześniej. Do jednego z najbardziej znanych podwójnych nokautów doszło w Bellatorze w Nowym Jorku, kiedy to Fedor Emelianenko walczył z Mattem Mitrione. Obydwaj zawodnicy wyprowadzili ciosy po których upadli w tym samym czasie, ale Mitrione był w stanie wstać pierwszy i skończyć Rosjanina kolejnymi ciosami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *