Edson Barboza wraca do gry po świetnym występie na gali UFC on FOX 31

Fot. UFC

Walka co-main event gali UFC on FOX 31 między Edsonem Barboza a Danem Hookerem zobaczyliśmy kawał dobrego widowiska w którym obydwaj zawodnicy idą na całość.

Edson Barboza zaprezentował znakomite umiejętności pięściarskie i kickbokserskie, którymi zdominował Dana Hookera i które dały mu zwycięstwo.

Dan Hooker wszedł do walki z serią czterech zwycięstw z rzędu i poprosił o wysoko notowanego przeciwnika. Dostał to, czego chciał, czyli pojedynek z Edsonem Barboza, który pokazał w tej walce, że wciąż należy do czołówki dywizji lekkiej UFC.

Na początku pierwszej rundy Barboza i Hooker poczęstowali się mocnymi niskimi kopnięciami. Pojedynek z Brazylijczykiem na kopnięcia nie jest najlepszą strategią, ponieważ Barboza wielokrotnie pokazywał, że potrafi zrobić pożytek ze swoich nóg. Edson atakował nogę wykroczną Hookera i kombinacjami ciosów. Celny prawy wstrząsnął Hookerem, a na koniec rundy Barboza dołożył jeszcze dwa solidne kopnięcia na nogę.

W drugiej rundzie Hooker jako pierwszy zaatakował napierając na Brazylijczyka, ale Barboza nadal odpowiadał kopnięciami na nogi. W połowie rundy Hooker poślizgnął się i Barboza poszedł za akcją schodząc z rywalem do parteru. Hooker zajął pozycję z góry, ale nie był w stanie zadać żadnych obrażeń. Chwilę później Barboza zrzucił Hookera z siebie i wrócił do stójki kontrolując sytuację. Barboza łączył ataki ciosami i kopnięciami. Zaatakował też kombinacją ciosów na tułów i głowę dołączając kolejne niskie kopnięcia. Brazylijczyk dołożył jeszcze kolano na tułów w klinczu. Pod koniec rundy Barboza całkowicie kontrolował przebieg walki.

Początek trzeciej rundy należał do Barbozy, który wciąż obijał nogi przeciwnika, a następnie za cel obrał tułów Hookera obijając go ciosami i na końcu dorzucił jeszcze obrotówki. W pewnym momencie Barboza wyprowadził trzy kopnięcia z rzędu na tułów rywala. Hooker nie był w stanie odpowiedzieć otrzymując duże obrażenia. W ostatniej akcji Barboza zaatakował kolanami na głowę w tajksim klinczu, poprawił łokciem na głowę i kilkoma ciosami, dołożył obrotówkę i kombinacją prawym prostym i lewym podbródkowym powalił Hookera na matę.

Po zakończonej walce, Edson Barboza udzielił wywiadu w którym powiedział:

„Jest jednym z najlepszych na świecie.  Jestem numerem pięć.  Przed mną jest czterech facetów, a ja powróciłem.Bądźcie gotowi.

To jest bardzo szczególna walka dla mnie.  Zmieniłem swoje życie.  Teraz trenuję z najlepszą drużyną na świecie ATT (American Top Team). Jestem bardzo szczęśliwy.”

Edson Barboza (20-6) przegrał dwie poprzednie walki z Khabibem Nurmagomedovem przez decyzję i Kevinem Lee przez TKO w piątej rundzie dlatego zwycięstwo z Danem Hookerem (17-8) jest tak cenne. Wracając na ścieżkę zwycięstw, Barboza chce wygrać jeszcze kilka walk, by móc zawalczyć o tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *