Edson Barboza vs. Dan Ige i Krzysztof Jotko vs. Eryk Anders na UFC Fight Night 176

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Nowe pojedynki w rozpisce majowej gali.

Brazylijski portal Combate podał informację o kolejnych starciach trzeciej z gal UFC, które mają odbyć się po przerwie spowodowanej epidemią. Edson Barboza (20-8, 14-8 w UFC, #11 w rankingu UFC wagi lekkiej) po raz pierwszy zejdzie do kategorii piórkowej podejmując Dana Ige (13-2, 5-1 w UFC, #15 w rankingu UFC wagi piórkowej). Z kolei w limicie kategorii średniej Krzysztof Jotko (21-4, 8-4 w UFC) podejmie Eryka Andersa (13-4, 5-4 w UFC).

Barboza zdecydował się opuścić dywizję lekką po zanotowaniu czterech porażek w pięciu ostatnich występach. Edson w ostatnim czasie rywalizował tylko z czołowymi zawodnika w kategorii a ostatnie zwycięstwo odniósł w grudniu 2018r. nokautując Dana Hookera.

Dla Ige będzie to najważniejszy pojedynek w karierze. Amerykanin trafił do największej organizacji MMA na świecie w 2017r. po wygranej w DWTCS. Po przegranym debiucie 28-latek zanotował pięć kolejnych zwycięstw pokonując m.in. Kevina Aguilara i Mirsada Bekticia.

Jotko w zeszłym roku zanotował dwa zwycięstwa odprawiając decyzjami sędziów Alena Amedovskiego i Marc-Andre Barriaulta. W ten sposób Polak wrócił do zwycięstw po fatalnej passie trzech kolejnych porażek.

Również Anders przystąpi do rywalizacji po dwóch z rzędu wygranych, 33-latek ostatnio wyszedł zwycięsko ze starć z Viniciusem Moreirą i Geraldem Meerschaertem.

Gala UFC Fight Night 176 odbędzie się 16 maja w Jacksonville na Florydzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *