Edson Barboza chce walki z kimś z Top 5 wagi piórkowej, a najbardziej z Maxem Hollowayem

firstsportz.com

Edson Barboza ma prostą prośbę po wygranej na UFC 262, a jest nią pojedynek z jednym z zawodników z pierwszej piątki w rankingu wagi piórkowej w tym z Maxem Hollowayem.

Edson Barboza (22-9 MMA, 16-9 UFC) uzyskał bilans 2-1 od czasu zejścia do 145 funtów, kiedy to pokonał przez TKO w trzeciej rundzie Shane’a Burgosa na sobotniej gali w Houston. Brazylijski zawodnik jest w organizacji od ponad dekady i po drodze walczył z jednymi z najlepszych nazwisk.

Teraz Barboza chce znowu walczyć z najlepszymi – bez żadnych ustępstw. Uważa, że sprawdził się po opuszczeniu swojej dotychczasowej kategorii lekkiej i teraz chce kogoś z rankingiem w pierwszej piątce.

„Możecie zobaczyć tam pięciu najlepszych facetów: Calvin Kattar, Yair Rodriguez, Zabit (Magomedsharipov), „Korean (Zombie)”, Max Holloway”. To jest walka wieczoru. To jest walka na pay-per-view, na pewno. UFC zawsze dawało mi szansę walki z najlepszymi gośćmi w 155 funtach. Mam nadzieję, że dadzą mi szansę walki z najlepszymi gośćmi w 145″.

Barboza powiedział, że nie jest wybredny. Z powyższych nazwisk, tylko „The Korean Zombie” Chan Sung Jung ma zarezerwowaną walkę, ponieważ ma się zmierzyć z Danem Ige w walce wieczoru UFC on ESPN 25 zaplanowanej na 19 czerwca. Jest wiele innych dostępnych nazwisk, ale jeśli Barboza miałby wybierać, jest zainteresowany byłym mistrzem Maxem Hollowayem (22-6 MMA, 18-6 UFC).

„Zrobienie walki między mną i Hollowayem na pięć rund, to byłoby szalone. To byłaby jedna z tych walk, którą ludzie pokochaliby na 100 procent. Ja przeciwko Kattarowi, ja przeciwko Rodriguezowi. Naprawdę wierzę, że zasługuję na kogoś z pierwszej piątki, bo moje dwie ostatnie walki – pokonałem Ige, który był w pierwszej dziesiątce. Teraz pokonałem Burgosa, który jest w pierwszej dziesiątce. Wierzę, że cała moja historia z moimi występami, naprawdę zasługuję na następną walkę z kimś z pierwszej piątki.”

Świeżo po wielkim zwycięstwie nad Burgosem nagrodzonym bonusem „Fight of the Night” UFC 262, Barboza weźmie sobie tydzień przerwy w treningach przed powrotem do pracy w American Top Team. Jeśli będzie chciał, wkrótce potem zostanie zestawiony na następną walkę.

„Myślę, że widziałem kartę na 27 sierpnia lub coś w tym stylu. To będzie idealne rozwiązanie. Odpoczynek w tym tygodniu, powrót do treningów w przyszłym tygodniu. Koniec sierpnia będzie idealny, żeby wrócić do walki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *