Edmond Tarverdyan twierdzi, że jeśli Ronda Rousey wróciłaby do rywalizacji, to jej rywalką powinna być Cris Cyborg

Bret Harman/Washington Post/Getty

Wraz z końcem grudnia minie rok nieobecności w Oktagonie jednej z legend kobiecego MMA i byłej mistrzyni wagi koguciej UFC Rondy Rousey.

Ostatnią walkę Rousey stoczyła 30 grudnia ubiegłego roku na gali UFC 207 na której zmierzyła się z mistrzynią Amandą Nunes. Nunes pokonała Rousey w zaledwie 48 sekund pierwszej rundy przez TKO po ciosach doprowadzając do drugiej porażki Rondy i zakończenia przez niąkariery.

Nic nie wskazuje na to, że Rousey wróci do MMA , ale gdyby miało to nastąpić, jej wieloletni trener, Edmond Tarverdyan ma już swoją kandydatkę do walki.

— Chcę żeby to była Cris Cyborg. Kiedy trenowałem Rondę, wiem, że on może pokonać Cyborga. Wiem to. Cyborg jest zbyt wolna.

Cris Cyborg Justino jest obecną mistrzynią wagi piórkowej UFC, a kiedy Ronda była jeszcze na szczycie dywizji koguciej, wiele mówiło się o potencjalnej walce między tymi dwoma zawodniczkami. Wówczas warunkiem zakontraktowania tej walki miało być zejście Justino do wagi koguciej, a to oczywiście nigdy nie zostało zrealizowane.

Trener Edmond sam nie jest jednak pewien, czy Rousey byłaby skłonna wziąć teraz walkę z Cyborgiem

— Nie wiem. Nie wiem. Pożyjemy zobaczymy. Jeśli nie byłoby urazów i wszystko było w porządku, to wzięlibyśmy tę walkę i mówię ci, że ona jest dla nas zbyt powolna. Ronda by ją zbiła. Ronda potrzebuje wyzwania, potrzebuje walczyć z kimś kto sprawia wrażenie tej złej osoby, ponieważ musi udowodnić coś całemu światu. Wówczas Ronda dobrze pracuje.

— I nie miała tego w walce z Holly, to Ronda  była tą, która cisnęła i była agresywniejsza przed ważeniem. Z Cyborgiem miałaby to zapewnione. Ronda mówiła kiedyś, że Justino ​​oszukiwała, że krzywdziła inne zawodniczki i dlatego chciałaby ją pobić.

Rousey niedawno wzięła ślub z zawodnikiem wagi ciężkiej UFC Travisem Browne, a niektóre plotki mówią, o tym, że Rowdy poważnie myśli o karierze w Pro Wrestlingu. Tarverdyan uważa, że ​​powrót Rondy do UFC gdzie zdobyła status supergwiazdy dzięki jej dominacji waha się w przedziale 50 na 50.

W dwóch ostatnich walkach Ronda Rousey została zdominowana, natomiast Cris Cyborg zrezygnowała już z pomysłu walki ​​między nią a Rousey.

3 thoughts on “Edmond Tarverdyan twierdzi, że jeśli Ronda Rousey wróciłaby do rywalizacji, to jej rywalką powinna być Cris Cyborg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.