Eddie Alvarez o porażce z Conorem McGregorem: „Zapłaciłem wysoką cenę za nie trzymanie się planu na walkę”

Fight Network
Fight Network

Wczorajsza walka na UFC 205 nie będzie najlepiej wspominana przez Eddiego Alvareza, który stracił tytuł mistrza wagi lekkiej w starciu z Conorem McGregorem.

W tej walce Alvarez wypadł bardzo słabo na tle McGregora i cały pojedynek wyglądał jak konfrontacja dwóch zawodników, którzy różnią się o klasę. Conor zaprezentował kapitalną szybkość i umiejętności bokserskie z którymi Eddie nie mógł sobie poradzić zaliczając knockdowny i ostatecznie TKO w drugiej rundzie.

Eddie Alvarez skomentował swoją porażkę mówiąc co według niego poszło nie tak i przyczyniło się do porażki i utraty tytułu. Na pytanie, czym był najbardziej zaskoczony Alvarez odpowiedział, że najbardziej zaskoczyła go szybkość McGregora.

„To była szybkość. Jak pierwszy raz zaliczyłem knockdown i siadłem na tyłku, to pomyślałem, „łał, to było szybkie. Cokolwiek to był, było szybko.” Ja już bywałem w takich sytuacjach wiele razy w swojej karierze, gdzie upadałem po ciosach, ale nie wpadałem w panikę. Odzyskałem spokój i podniosłem pozycję, ale szybkość i wyczucie czasu było bardzo dobre z jego strony. Można by powiedzieć, że on miał za sobą rok treningów bokserskich.”

Alvarezowi zadano pytanie o to dlaczego nie wykorzystał swoich umiejętności w zapasach zwłaszcza, że walka w parterze nie jest najmocniejszą stroną McGregora.

„Nie jestem całkowicie pewien, i byłem głupi, że tego nie wykorzystałem. Przyznam się pierwszy że nie było moim celem walczenie w taki sposób. To było głupie i zapłaciłem wysoką cenę za nie trzymanie się planu walki.”

Na koniec Alvarez dodał, że nie pozwoli na to, by ta poraża zdefiniowała go jako zawodnika.

„Walczę już od lat i nigdy nie określałem siebie poprzez zwycięstwa i nie będę tego robił poprzez porażkę. To jest gra. Czasami jesteś szalonym zwycięzcą, a czasami przegrywasz. Zakładasz garnitur, stawiasz czoła problemowi i odpowiadasz na pytania.”

Pomimo napiętej sytuacji przed galą, Eddie Alvarez komplementował Conora i jego występ na UFC 205 doceniając jego umiejętności i zmiany jakich dokonał do tej walki.

„To niewiarygodne. Zdejmuję czapkę z głowy dla niego. On wykonał fenomenalną robotę i kontynuuje ją dla tego sportu.”

4 thoughts on “Eddie Alvarez o porażce z Conorem McGregorem: „Zapłaciłem wysoką cenę za nie trzymanie się planu na walkę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *