Eddie Alvarez i Justin Gaethje zestawieni na UFC 218 w Detroit

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC & Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Wszyscy fani dobrych i emocjonujących walk będą mieli swoje święto 2 grudnia, ponieważ w tym dniu planowana jest walka między Justinem Gaethje i byłym mistrzem wagi lekkiej Eddie Alvarezem.

Każdy, kto śledził karierę Justina Gaethje (18-0 MMA, 1-0 UFC) w World Series of Fighting ten wie na co stać tego młodego zawodnika, a jego rekord mówi sam za siebie. W lipcu Gaethje stoczył swoją debiutancką walkę w UFC i zmierzył się w niej z mocnym przeciwnikiem Michaelem Johnsonem. Walka ta zakończyła się już w drugiej rundzie zwycięstwem Justina przez TKO po ciosach i uderzeniach kolanami.

Jego przeciwnik, Eddie Alvarez (28-5, 1 NC MMA, 3-2, 1 NC UFC) to również bardzo mocny zawodnik, który ma na swoim koncie kilka mistrzowskich tytułów różnych organizacji, ale najważniejsze trofea zdobył walcząc dla Bellatora i UFC. Po nieudanum debiucie w UFC w walce z Donaldem Cerrone, kolejne trzy walki należały już do Alvareza, który pokonał Gilberta Melendeaz, Anthony’ego Pettisa i Rafaela dos Anjosa zdobywając tytuł mistrza wagi lekkiej. Niestety dla Alvareza pierwsza obrona pasa zakończyła się porażką przez TKO w drugiej rundzie z Conorem McGregorem. Ostatni pojedynek Eddie stoczył w maju na gali UFC 211 na której zmierzył się z Dustinem Poirierem, ale walka zakończyła się jako nierozstrzygnięta z powodu zakazanych ciosów kolanami w wykonaniu Alvareza.

Początkowo walka Gaethje vs Alvarez miała odbyć się 1 grudnia w finale The Ultimate Fighter 26 w którym zainaugurowana będzie kobieca dywizja musza. Najwyraźniej zdecydowano, że walka tej dwójki powinna znaleźć się na gali numerowanej UFC 218 dzień później.

Walka między tymi dwoma zawodnikami gwarantuje ekscytujące widowisko w znakomitym stylu i na najwyższym poziomie.

W chwili obecnej ogłoszone, ale jeszcze nie potwierdzone są dwie inne walki na gali UFC 218:

115 lbs.: Felice Herrig vs. Cortney Casey
115 lbs.: Angela Magana vs. Amanda Cooper

One thought on “Eddie Alvarez i Justin Gaethje zestawieni na UFC 218 w Detroit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.