Eddie Alvarez analizuje walkę Dustin Poirier vs Justin Gaethje na gali UFC on FOX 29

fot. ufc.com

Były mistrz wagi lekkiej UFC Eddie Alvarez przedstawił swoją opinię na temat zaplanowanego pojedynku między Dustinem Poirierem i Justinem Gaethje, którzy zmierzą się na gali UFC on FOX 29.

Analiza Alvareza jest o tyle interesująca, że wie on co nieco o obydwu zawodnikach, ponieważ rywalizował zarówno z Poirierem jak i Gaethje. Z Poirierem zmierzył się w maju ubiegłego roku na gali UFC 211, ale walka zakończyła się jako nierozstrzygnięta ze względu na nielegalne ciosy kolanami w wykonaniu Alvareza. W kolejnej walce w grudniu na gali UFC 218, Eddie spotkał się z Justinem Gaethje i pokonał go przez nokaut po ciosie kolanem w trzeciej rundzie.

Będąc gościem w MMAJunkie Radio, Eddie Alvarez przedstawił swoje zdanie na temat pojedynku Gaethje vs Poirier:

„Myślę, że nie ma wątpliwości co do tego, że Dustin Poirier jest bardziej uzdolnionym zawodnikiem niż Justin Gaethje. Można to bezpiecznie powiedzieć. Myślę, że wszyscy w tym pokoju zgodziliby się z tym. Justin ma jednak tę nieuchwytną zdolność. I w żadnym momencie walki, kiedy pokonałem Justina, bez względu na to, jak mocno go uderzyłem, nie czułem, że on akceptuje porażkę. W żadnym momencie.”

Dodał też, że jego zdaniem szanse Poiriera na skończenie Gaethje są niewielkie.

„Nie mogę powiedzieć tego samego o walce z Dustinem. Czuję, że był punkt w walce, kiedy poczułem, że zaakceptował porażkę i chciał wyjść z walki. Justin nie. Pokonałem Justina w znacznie gorszy sposób. Muszę więc dać Justinowi przewagę w tym względzie, ponieważ czuję, że Dustin Poirier nie będzie w stanie go skończyć. Będzie musiał walczyć z nim przez całą walkę.”

Gala UFC on FOX 29 odbędzie się 14 kwietnia w Glendale w Arizonie i walka Dustina Poiriera z Jutinem Gaethje będzie pojedynkiem wieczoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *