Dwukrotny pogromca Israela Adesanya dołączy do UFC?

kaimalo.com

Alex Pereira, człowiek, który dwukrotnie pokonał w pojedynkach w kickboxingu aktualnego mistrza wagi średniej UFC Israela Adesanya, być może wkrótce dołączy do organizacji UFC.

Alex Pereira pokonał Israela Adesanyę dwukrotnie przez jednogłośną decyzję w kwietniu 2016 roku na gali pod sztandarem Glory of Heroes 1 i w niszczycielski sposób przez nokaut na gali Glory of Heroes 7 w marcu 2017 roku. Israel Adesanya (19-0 MMA) po przejściu do MMA i dołączeniu do UFC osiągnął wielki sukces w Oktagonie, podczas gdy Pereira nadal kontynuował karierę jako kickboxer. Ma  co prawda za sobą trzy walki w MMA i uzyskał rekord 2-1, ale nie walczył w MMA od 2016 roku. To może się jednak wkrótce zmienić.

Laureano Staropoli, zawodnik wagi półśredniej UFC i kolega z drużyny Pereiry, umieścił na Instagramie wpis w którym oznajmił, że wkrótce dojdzie do debiutu Pereiry w Oktagonie. Staropoli zamieścił również nagranie wideo z treningu.

„Tatuś Adesanyi jest gotowy na swój debiut w UFC. Za chwilę zobaczymy go w największym Oktagonie na świecie, uderzającego swojego syna i odbierając mu jego pas.”

Alex Pereira (41-6, 30 KO, Kickboxing) jest obecnie zawodnikiem największej organizacji kickboxingu GLORY dla której swoją ostatnią walkę stoczył w grudniu. Brazylijczyk ma za sobą serię ośmiu zwycięstw z rzędu z czego siedmiu w GLORY. Ostatnie trzy pojedynki, to zwycięstwa przez nokauty. Fani MMA od dawna zastanawiają się, jak poradziłby sobie Pereira w UFC, biorąc pod uwagę, że jest on jedynym człowiekiem, który kiedykolwiek skończył Adesanyę ciosami. Biorąc pod uwagę, że Adesanya jest obecnie jednym z najlepszych zawodników MMA na świecie, byłoby niezwykle intrygującym móc zobaczyć, co Pereira byłby w stanie zrobić w Oktagonie, gdyby miał taką szansę.

UFC ma obecnie zawieszony harmonogram swoich gal z powodu pandemii koronawirusa, ale organizacja nadal podpisuje umowy z zawodnikami, a ostatnio nowym zawodnikiem jest były mistrz RIZIN Manel Kape. Być może Alex Pereira wkrótce dołączy do Israela Adesanyi na liście zawodników UFC i wprowadziłby bardzo wysoki poziom umiejętności walki w stójce do dywizji średniej UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *