Dwudziestolecie UFC w Nowym Jorku?

Dana White, Foto: Jake Roth / USA Today Sports
Dana White, Foto: Jake Roth / USA Today Sports

W listopadzie 1993 r. UFC zorganizowało swoją pierwszą galę. W tym roku przypada więc dwudziestolecie największej obecnie federacji na świecie, a jej prezes Dana White i jego ludzie planują z tej okazji zorganizować głośną imprezę w mieście, w którym sport ten jest zakazany.

Mowa tu oczywiście o Nowym Jorku. Tamtejsi politycy są przeciwni MMA od 1997 r. twierdząc m.in. że jest to zbyt brutalna dyscyplina i chodzi im przede wszystkim o zdrowie zawodników. Szefostwo UFC mimo wszystko usilnie ubiega się o prawo do organizacji swojego jubileuszowego eventu w tamtejszym Madison Square Garden, hali mogącej pomieścić ponad dwadzieścia tysięcy ludzi.

Co ciekawe Dana White twierdzi, że ma już nawet zaplanowaną mocno obsadzoną rozpiskę tej gali. Teraz pozostaje mu „załatwić” stanowych urzędników.

„Mam zamiar być w Nowym Jorku na dwudziestych urodzinach UFC. To jest mój cel. Jak zawsze ciężko nad tym pracujemy. Naszym celem jest organizacja w nowojorskim Madison Square Garden listopadowej gali z okazji dwudziestolecia UFC. Mamy już zaplanowaną kartę walk. Mamy też zaplanowane trochę innych rzeczy. Musimy po prostu ominąć tych urzędowych drani. Zobaczymy jak to się skończy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.