Dwie walki o mistrzostwo świata Muay Thai zwieńczeniem gali ONE 157!

W najbliższy piątek 20 maja w Fightklubie kolejna odsłona gali ONE Championship! Tym razem w Singapurze odbędą się m.in. dwa pojedynki o mistrzowskie pasy – w wadze piórkowej i muszej w Muay Thai. Na żywo od godz. 10.30 w Fightklubie!

W głównym starciu wieczoru w Singapore Indoor Stadium mistrz świata w wadze piórkowej w Muay Thai, Petchmorakot Petchyindee, będzie bronił swojego pasa w konfrontacji z francuskim pretendentem, Jimmym Vienotem. Pochodzący z Tajlandii fighter to jedna z największych współczesnych gwiazd sportów walki. Petchmorakot może pochwalić się niewiarygodnym zawodowym rekordem 164-35-2, ma w dorobku dwa tytułu Muay Thai zdobyte na stadionie Lumpinee oraz tytuł mistrza globu WMC. 

W 2020 roku Taj sięgnął po inauguracyjny pas ONE Championship w wadze piórkowej, a następnie pewnie obronił go w walkach z tajską legendą Yodsanklaim Fairtexem oraz szwedzką gwiazdą, Magnusem Anderssonem. W sumie w organizacji ONE wygrał już czterokrotnie i wcale nie zamierza schodzić w najbliższym czasie z tronu. Być może już w piątek zmusi go jednak do tego Jimmy Vienot. 

26-letni Francuz to były mistrz świat w Muay Thai na stadionie Lumpinee, były mistrz globu WBC i dwukrotny mistrz świata WMC. Ma w dorobku aż 51 wygranych pojedynków, w tym zwycięstwa z taki fighterami jak Rafi Bohic, Yodwicha Banchamek i partner treningowy Petchmorakota, Sorgraw Petchyindee. Jeśli są na świecie fighterzy, którzy w obecnej dyspozycji mogą zastopować Petchmorakota to Vienot z pewnością należy do tego bardzo wąskiego grona. 

W drugiej mistrzowskiej walce gali ONE 157 Prajanchai PK.Saenchai po raz pierwszy stanie do obrony tytułu mistrza świata ONE Championship w Muay Thai w wadze słomkowej. Reprezentant Tajlandii, który może pochwalić się imponującym dorobkiem 338-51-3, po pas sięgnął podczas ubiegłorocznej gali ONE: Battleground, pokonując legendarnego Sama-A Gaiyanghadao. 

W weekend będzie bronił go w starciu z włoskim pretendentem, Josephem „The Hurricane” Lasirim. Pierwotnie ich pojedynek zaplanowany był na galę ONE: Lights Out, podczas obozu przygotowawczego Lasiri odniósł jednak kontuzję, która uniemożliwiła mu występ w oktagonie. Teraz wraca w pełni sił i będzie chciał udowodnić, że jest odpowiednim pretendentem do odebrania tytułu wielkiemu Prajanchaiowi PK.Saenchaiowi.

Poza dwiema mistrzowskimi walkami w Muay Thai, podczas gali ONE 157 na fanów będzie czekało jeszcze kilka innych wybornie zapowiadających się pojedynków, wśród nich m.in. wszystkie ćwierćfinałowe starcia w pierwszym w historii Muay Thai Grand Prix w wadze muszej. Spośród czterech walk turnieju najciekawiej zapowiadają się potyczki: Rodtang Jitmuangnon vs Jacob Smith i Jonathan Haggerty vs Walter Goncalves. 

Na uwagę zasługują również: kickboxerskie starcie wagi ciężkiej pomiędzy Rade Opacicem i Guto Inocente , debiut w MMA sensacji Muay Thai Nat Jaroonsak, dwie walki w formule MMA, które pierwotnie miały odbyć się na początku tego roku: Hinduski Ashy Roka z Amerykanką Alyse Anderson i Elipituy Siregara z Robinem Catalanem oraz powrót do oktagonu legendy BJJ, Brazylijczyka Marcusa Almeidy, który w Singapurze skrzyżuje rękawice ze swoim rodakiem, Hugo Cunhą.

Main Card gali ONE 157: Petchmorakot vs Vienot:
Petchmorakot Petchyindee vs Jimmy Vienot 
Prajanchai PK.Saenchai vs Joseph Lasiri 
Rodtang Jitmuangnon vs Jacob Smith 
Garry Tonon vs Tye Ruotolo 
Marcus Almeida vs Hugo Cunha 
Shinya Aoki vs Kade Ruotolo 
Jonathan Haggerty vs Walter Goncalves 

Lead Card gali ONE 157: Petchmorakot vs Vienot:
Rade Opacic vs Guto Inocente 
Asha Roka vs Alyse Anderson 
Superlek Kiatmoo9 vs Taiki Naito 
Savvas Michael vs Amir Naseri 
Davit Kiria vs Mohammed Boutasaa
Nat Jaroonsak vs Zeba Bano 
Panpayak Jitmuangnon vs Josue Cruz 
Sherzod Kabutov vs Denis Puric
Elipitua Siregar vs Robin Catalan 

Gala ONE 157: Petchmorakot vs Vienot w najbliższy piątek 20 maja o godz. 10.30 na żywo w Fightklubie!

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *