Dwie „lekkie” walki dodane do UFC on FOX 16

UFC on FOX 16

UFC potwierdziło dwa pojedynki w wadze lekkiej, które zostały dodane do UFC on FOX 16 zaplanowanej na 25 lipca w Chicago.

Uczestnik The Ultimate Fighter 13 Finale Ramsey Nijem (9-5) zmierzy się z Erikiem Kochem (14-4) natomiast w drugiej walce zobaczymy starcie między Dannym Castillo (17-8), a Rustamem Khabilovem (17-3).

Nijem w trzech ostatnich pojedynkach, dwa razy wychodził zwycięsko, ale w ostatniej walce przegrał z Carlosem Diego Ferreira na UFC 177. Walka na UFC on FOX 16 będzie dla Nijema pierwszą walką w tym roku i zawodnik ma nadzieję, że zwycięstwo z Kochem zapoczątkuje nową serię zwycięstw.

Koch w zeszłym roku wrócił do kategorii lekkiej po tym jak zanotował dwie porażki w dywizji piórkowej z Ricardo Lamasem i Dustinem Poirier. Powrót do wyższej kategorii był udany dla Kocha dzięki zwycięstwu z Rafaello Oliveirą. Niestety już kolejna walka z Daronem Cruickshankiem zakończyła się porażką.

Castillo i Khabilov mieli walczyć ze sobą na UFC 182, ale z powodu problemów z wizą Khabilova, został on usunięty z karty. Castillo zmierzył się na tej gali z Paulem Felderem, który go znokautował i zwiększył ilość porażek z rzędu do dwóch.

Khabilov również będzie chciał odbudować się po dwóch porażkach z Bensonem Hendersonem i Adriano Martinsem. Te dwie porażki przerwały znakomitą serię sześciu zwycięstw z rzędu.

Walką wieczoru UFC on FOX 16 będzie pojedynek o tytuł wagi koguciej, którego przed Renanem Barao będzie bronił T.J. Dillashaw. Poniżej aktualna karta walk.

Walka o tytuł wagi koguciej
T.J. Dillashaw (c) vs. Renan Barao

Myles Jury vs. Anthony Pettis
Jessica Eye vs. Miesha Tate
Erik Koch vs. Ramsey Nijem
Danny Castillo vs. Rustam Khabilov

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.