Dustin Poirier sugeruje przejście do wagi półśredniej po zwycięstwie nad Charlesem Oliveirą na UFC 269

Chris Unger/Zuffa LLC

Dustin Poirier ma szansę zakończyć niesamowity rok – w którym zwyciężył z Conorem McGregorem – pokonując mistrza Charlesa Oliveirę i zdobywając pas wagi lekkiej na UFC 269 w Las Vegas.

Z ostatnich informacji wynika, że nie należy spodziewać się, że „Diament” pobije jakiekolwiek rekordy w wadze 155 funtów, ponieważ myśli on o przejściu do kategorii półśredniej.

„Czuję się dobrze. Dobrze się bawię. Jeśli coś, to pójdę wyżej. Prawdopodobnie przejdę do 170 funtów, jeśli cokolwiek” – powiedział Poirier w rozmowie z MMA Junkie. „Ale nie, szczerze mówiąc, moim celem nie jest próba posiadania największej liczby udanych obron tytułu. Nie wiem. Zobaczymy. Nie wszystko na raz. Nie mogę tak na to patrzeć, ponieważ nic z tego się nie urzeczywistni, dopóki 11 grudnia nie odniosę zwycięstwa. Muszę to najpierw zrobić, zanim w ogóle będziemy mogli przejść do tych rozmów, ponieważ nie wiem, co będzie dalej. Żyję swoim życiem z dnia na dzień, krok po kroku.”

Inni lekcy przenieśli się do 170 funtów z mieszanymi wynikami. To lista, która zawiera Conora McGregora, Nate’a Diaza czy Kevina Lee. Poirier prawdopodobnie zobaczy wówczas niektóre z tych samych znajomych twarzy, które widział w wadze lekkiej, ale odejdzie mu wyczerpujące cięcie wagi do 155 funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *