Dustin Poirier ruga UFC za blokowanie dywizji lekkiej i wzywa do zorganizowania walki z Tonym Fergusonem

Esther Lin, MMA Fighting

Pretendent do tytułu wagi lekkiej UFC Dustin Poirier zaczyna się coraz bardziej niecierpliwić w związku z aktualną sytuacją w swojej dywizji.

W związku z odroczeniem przez NSAC rozpraw mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova i byłego mistrza Conora McGregora za bójkę na gali UFC 229 – ich kolejne walki nie odbędą się zbyt szybko. To z kolei sprawia, że u dwóch czołowych zawodników wagi lekkiej Dustina Poiriera i Tony’ego Fergusona rośnie zniecierpliwienie i frustracja. Dustin Poirier przedstawił ma rozwiązanie, które może się spodobać fanom.

Poirier zasugerował, że on i Ferguson mogą zawalczyć, podczas oczekiwania na powrót Nurmagomedova i McGregora.

„Po prostu obudziłem się i przeczytałem, że będzie jeszcze więcej czekania na szczycie dywizji lekkiej.

Dajmy fanom przemoc, na którą zasługują, Tony Ferguson.

No dalej UFC! Przestańcie wstrzymywać moją kategorię wagową!”

Dustin Poirier swoją ostatnią walkę stoczył w lipcu na gali UFC on FOX 30 na której pokonał Eddiego Alvareza przez TKO w drugiej rundzie. Tym zwycięstwem przedłużył swoją serię do czterech wygranych walk, a na dziewięć ostatnich pojedynków przegrał tylko jeden z Michaelem Johnsonem. W tym czasie pokonał takich przeciwników jak Yancy Medeiros, Joe Duffy, Bobby Green, Jim Miller,Anthony Pettis i Justin Gaethje. Jego aktualny rekord to (24-5, 1 NC).

Z kolei Tony Ferguson ma za sobą serię jedenastu zwycięstw z rzędu a jego rekord to (24-3). El Cucuy wygrywał z takimi zawodnikami jak Anthony Pettis, Kevin Lee, Rafael dos Anjos,Lando Vannata, Edson Barboza i Josh Thomson. Ogromny pech niczym jakieś fatum sprawiał, że czterokrotnie odwoływano jego walki z Khabibem Nurmagomedovem.

Prezydent UFC, Dana White, powiedział jakiś czas temu, że ma nadzieję, że uda mu się zestawić pojedynki Khabiba Nurmagomedova a Tonym Fergusonem i Conora McGregora z Dustinem Poirierem. W związku z nieobecnością Nurmagomedova i McGregora, walka Fergusona z Poirierem może być sensownym rozwiązaniem dla dywizji lekkiej.

One thought on “Dustin Poirier ruga UFC za blokowanie dywizji lekkiej i wzywa do zorganizowania walki z Tonym Fergusonem

  1. Zamiast iść na rzeź powinien pomyśleć trochę i krzyczeć głośno o rewanżu z Conorem. Śmiać mi się chce jak słyszę od pierwszoligowców aspiracje ekstraklasowe (w przenośni 🙂 )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *