Dustin Poirier jest otwarty na przejście do kategorii półśredniej

Sergei Belski-USA TODAY Sports

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC, Dustin Poirier, powiedział ostatnio, że jest zainteresowany stoczeniem pojedynku w kategorii półśredniej.

Diament odpowiedział na pytanie fana na Twitterze, który zapytał go, czy jest otwarty na przejście do wyższej kategorii wagowej. Oto, co powiedział.

Poirier ma za sobą przegraną walkę przez poddanie w trzeciej rundzie w starciu z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 242. Była to najważniejsza walka w karierze Poiriera, a porażka zmusiła go do zastanowienia się, co chce robić dalej w swojej karierze.

Na początku Poirier powiedział fanom, że rozważa przejście na emeryturę. Ale potem przyznał, że powiedział to pod wpływem emocji i że chce nadal walczyć. Od tego czasu Poirier spędził trochę czasu w mediach społecznościowych w których oznajmił, że mógłby zmierzyć się z Conorem McGregorem i Justinem Gaethje, aby wrócić do rywalizacji o tytuł w wadze lekkiej.

Przejście do wagi półśredniej z pewnością jest interesujące, choć przypomina się postać Anthony’ego Pettisa. Podobnie jak Poirier, Pettis rywalizował w wadze lekkiej i piórkowej przez całą swoją karierę, zanim w tym roku postanowił przejść do wagi półśredniej. Karierę w dywizji 170 funtów rozpoczął z przytupem od pokonania przez nokaut Stephena Wonderboy Thompsona. Jednak porażka z Nate’em Diazem przyhamowała rozpęd Pettisa. Być może Dustinowi Poirierowi bardziej poszczęściłoby się w dywizji półśredniej.

Na razie Poirier cieszy się czasem spędzonym razem z rodziną, leczy urazy z walki z Nurmagomedovem i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jednak wiedząc, jak dobry jest Poirier i że stanowi dużą siłę w dywizji lekkiej, w ciągu najbliższych kilku miesięcy powinien wrócić do Oktagonu,, aby odbić się od porażki z mistrzem. Czy ten powrót nastąpi w wadze półśredniej, dowiemy się w odpowiednim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *