Dustin Poirier chce walczyć z Justinem Gaethje lub Nate’em Diazem na UFC 249

Dustin Poirier Instagram

Zawodnik wagi lekkiej UFC i były pretendent do tytułu Dustin Poirier oznajmił, że chce walczyć z Justinem Gaethje lub Nate’em Diazem w co-main evencie gali UFC 249.

Dustin Poirier ma za sobą przegrany pojedynek z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem na UFC 242, ale dzięki zwycięstwu w potencjalnym starciu z Justinem Gaethje lub Nate’em Diazem, „Diament” mógłby wrócić do gry o tytuł. Ponieważ Nurmagomedov będzie broni pasa przed Fergusonem na tej karcie, walka Poiriera na tej gali ustawiłaby go w tej samej linii czasu z mistrzem, nie wspominając już o tym, że w przypadku kontuzji Nurmagomedova lub Fergusona, byłby chętny na zastępstwo.

Odpowiadając fanowi na Twitterze, który zapytał Poiriera, co dalej, „Diament” powiedział, że jest otwarty na rewanż Gaethje na UFC 249.

Inny fan na Twitterze zapytał Poiriera, czy walczyłby z Diazem na UFC 249 zamiast z Gaethje. Poirier powiedział, że również jest otwarty na ten pojedynek.

Jest oczywiste, że Poirier szuka dużej walki i ma nadzieję na powrót do rywalizacji o tytuł po tym, jak we wrześniu zeszłego roku został zdominowany przez mistrza w walce o pas wagi lekkiej. Walka z Gaethje lub Diazem kwalifikowałaby się jako eliminator do walki o tytuł.

Poirier już raz pokonał Gaethje w kwietniu 2018 roku przez nokaut, więc jest pewny siebie, że mógłby go pokonać ponownie, mimo że Gaethje ma za sobą trzy zwycięskie walki w pięknym stylu. Gaethje pokonał po ciosach wszystkich trzech przeciwników i w chwili obecnej ma problem ze znalezieniem przeciwnika, więc być może byłby otwarty na rewanż z Poirierem.

Jeśli chodzi o Nate’a Diaza, Poirier miał walczyć z nim na UFC 230 w listopadzie 2018 roku, ale walka nie doszła do skutku z powodu kontuzji. Ponieważ Diaz przegrał przez TKO z Jorge Masvidalem na UFC 244, może nadszedł czas, by wreszcie zobaczyć jego walkę z Poirierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *