DSF 21: Śląskie Tąpnięcie 2 Kamil Jenel vs Yohan Lidon

Kamil Jenel (26-5) nie ma sobie równych w Polsce. Podopieczny Witolda Kostki wyczyścił swoją kategorię wagową i ten fakt niesie się po świecie. Brakuje chętnych do starcia ze Ślązakiem i po długich namowach znalazł się śmiałek, który podniósł rękawice, rzuconą przez mistrza DSF Kickboxing Challenge pod nogi najlepszych na świecie.

Francuski mistrz Muay Thai, Yohan Lidon (98-38-6) czuł się oszukany po walce z Kamilem Rutą. Mieszkający w Lyon fighter uznał, że czas wrócić do Polski i tym razem odcisnąć solidne piętno na kickboxingu w naszym kraju. Okazja ku temu będzie 30 marca w Mysłowicach, gdy podczas DSF 21: Śląskie Tąpnięcie 2. Reprezentant trójkolorowych spotkał się z Kamilem Rutą na DSF 14 na warszawskim Torwarze, na której były mistrz pokonał na punkty gwiazdę światowych ringów. Lidon zadebiutował w DSF Kickboxing Challenge podczas gali DSF: Twierdza, na której znokautował kopnięciem frontalnym na korpus utytułowanego Niemca, Siergieja Brauna. Po porażce z Rutą reprezentujący Team Naser Lyon zawodnik wygrał 5 walk, z czego dwie przed czasem, więc najwyższy czas powrócić do rywalizacji o najwyższe trofea. Lidon od kwietnia pokonał min. byłego pretendenta do pasa mistrza Glory wagi półśredniej, Yoanna Kongolo oraz słowacką legendę kickboxingu, Vladimira Moravcika. Czy trzeba lepszej rekomendacji do walki z naszym mistrzem?

Kamil Jenel dwukrotnie wygrywając z Kamilem Rutą udowodnił, że nie ma sobie równych w swojej kategorii wagowej w Polsce. Po latach walk w Holandii dla organizacji Enfusion reprezentant Paco Team Katowice powrócił do Polski z zamiarem zdominowania swojej kategorii. Jenel zrealizował swój cel i nadszedł czas, by wyznaczyć kolejne. Teraz Europa i świat, a pierwszym przystankiem do globalnej dominacji śląskiego fightera jest starcie z jednym z najlepszych zawodników Muay Thai na świecie. Obóz przygotowawczy w Tajlandii ma przygotować Kamila na wszystkie sztuczki, jakie ma w arsenale Francuz. Dodając do tego doświadczenie i umiejętności trenerskie Witolda Kostki, możemy być pewni, że Jenel będzie gotowy na wszystko, co ma do zaoferowania Lidon. ‘Lider’ przyzwyczaił nas do fascynujących pojedynków i możecie być pewni, ze podobnie jak czwarta runda rewanżu z Rutą, wszystkie rundy pojedynku z Lidonem będą pewnymi kandydatami do nagród w tej kategorii na wszystkich portalach branżowych.

Starcie Kamil Jenel vs Yohan Lidon będzie walką wieczoru gali DSF 21: Śląskie Tąpnięcie 2 w Mysłowicach. Stawką pojedynku będzie należący do Jenela pas mistrza DSF Kickboxing Challenge w wadze do 81 kg. 30 marca w Mysłowicach naukowcy zaobserwują kolejne tąpnięcie na śląskiej ziemi, a to wszystko za sprawą gali DSF 21 i walki wieczoru pomiędzy dwoma wielkimi mistrzami. Czy śląska rolada z kluskami i modrą kapustą okażą się być przepisem na sukces w starciu z trzykrotnym mistrzem świata Muay Thai? Przekonacie się 30 marca w Mysłowicach.

Bilety na galę DSF 21: Śląskie Tąpnięcie 2 do nabycia za pośrednictwem stron: DSFTicket.com oraz www.eventim.pl. Transmisję z gali przeprowadzi telewizja TVP Sport oraz strona sport.tvp.pl. Start gali o godzinie 19:00. ZAPRASZAMY!!!

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas w wadze średniej:
-81 kg: Kamil Jenel (Paco Team Katowice) vs TBA*

-75 kg: Michał Ronkiewicz (Gym Fight Wrocław) vs Maciej 'Irokez’ Jewtuszko (Berserker’s Team Szczecin)
-56 kg: Ewa Pietrzykowska (Palestra Warszawa) vs Iwona Nieroda (UKS Diament Pstrągawa)
-81 kg: Bartłomiej Domalik (Jarosz Fight Club) vs TBA*

Ćwierćfinały turnieju wagi ciężkiej:
+95 kg: Michał Turyński (Polska) vs Ivan Bartek (Słowacja)
+95 kg Georgij Fibich (Czechy) vs Danil Shatalov (Rosja)

* – Rywal Bartłomieja Domalika zostanie ogłoszony w najbliższym czasie

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *