Drwal vs. Palhares na UFC 111!

Jak informuje MMAJunkie, na UFC 111 w Newark dojdzie do walki pomiędzy pierwszym Polakiem w UFC, Tomaszem Drwalem (17-2-1), a posiadaczem czarnego pasa BJJ Rousimarem Palharesem (10-2). Kontrakt nie został jeszcze podpisany, ale zawodnicy ustnie zgodzili się na pojedynek.

Dla Tomka będzie to pierwsza walka w tym roku, a zarazem szansa na przedłużenie serii trzech zwycięstw z rzędu o kolejną wygraną. Pokonanie Palharesa byłoby także przepustką do walk z bardziej uznanymi przeciwnikami, przynajmniej taką mamy nadzieję. Brazylijczyk liczy jednak dokładnie na to samo. Po uporaniu się ze swoim rodakiem, Lucio Linharesem, Rousimar w walce z Drwalem będzie upatrywał szansy na wskoczenie do głównych kart kolejnych gal.

Na tej samej imprezie dojdzie także do walki członka Teamu Couture, Mathew Riddle’a (3-1), z nieszczęśliwym debiutantem po UFC 107, Ricardo Funchem (7-1).

Z kolei na UFC 113 w Montrealu, na którym walką wieczoru będzie prawdopodobnie rewanż Machidy z Shogunem, wystąpi ulubieniec amerykańskiej publiczności, Kimbo Slice (4-1), którego rywalem został inny uczestnik dziesiątego TUFa, Matt Mitrione (1-0).

Na event w Montrealu zapowiedziano także spodziewaną potyczkę pomiędzy Paulem Daley’em (23-8-2, 6 miejsce w naszym rankingu WW) a Joshem Koscheckiem (16-4, 4 miejsce w naszym rankingu WW). Walka ta oscyluje jednak w granicach plotki i póki co nie można jej potwierdzić.

Rozpiski

11 thoughts on “Drwal vs. Palhares na UFC 111!

  1. Bruce Buffer podczas przedstawiania Mitrione na gali finalowej TUFa 10 powiedzial, ze to jego zawodowy debiut :D. Dziwne to, bo niby zeby dostac sie do TUFa trzeba miec co najmniej jedna zawodowa walka na koncie. Sherdog tez podaje rekord 1-0, wiec poki co taki zostawie ;].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *