Drugi Polak, po Joannie Jędrzejczyk został Mistrzem Świata w Muay Thai na mistrzostwach w Meksyku!

Prywatne archiwum Łukasza Radosza

Wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy z 2014 r. oraz Vice Mistrz The World Games 2017 w Muaythai Łukasz Radosz wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Świata Muay Thai rozgrywanych w Cancún w Meksyku.

Tym samym reprezentant klubu Kohorta Poznań Muay Thai Gym w którym rozpoczął swoją przygodę ze sportami walki i trenuje tam do dnia dzisiejszego, zdobył złoto na Mistrzostwach Świata Muay Thai organizowanych przez federację IFMA po pięciu latach przerwy od czasu, kiedy swój czwarty złoty medal wywalczyła na MŚ Joanna Jędrzejczyk w 2013 roku. Radosz jest drugim Polakiem, któremu udało się tego dokonać w kategorii seniorów A klasy.

IFMA (International Federation of Muaythai Amateur) to największa światowa organizacja walk tajskiego boksu, która sankcjonowana jest przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL). W naszym kraju reprezentowana jest przez Polski Związek Muay Thai.

Poniżej kilka słów Łukasza Radosza na temat pojedynków:

„W ćwierćfinale pokonałem reprezentanta Niemiec przez RSC w drugiej rundzie, reprezentanta Turcji przez decyzję w półfinale i Rosjanina w finale.

Jest to jedyny medal jaki wywalczyła 5-osobowa reprezentacja naszego kraju.

Zawody odbiły się szerokim echem w Polsce a przed starciem specjalne wsparcie przesłała do mnie sama Joanna Jędrzejczyk.”

Zachęcamy do odwiedzenia strony Łukasza na Facebooku, gdzie można zobaczyć szeroką relację z przebiegu mistrzostw, a nam nie pozostaje nic innego, jak tylko pogratulować Łukaszowi wywalczenia złotego medalu!