Druga operacja ACL opóźnia powrót Dominicka Cruza

Złe wieści dla fanów Dominicka Cruza. Kontuzja kolana zmusiła mistrza wagi 135 funtów do drugiej operacji więzadła ACL, która może odwlec jego powrót do Octagonu o kolejne 9 miesięcy.

Mistrz wagi koguciej UFC zerwał ACL przygotowując się do walki z Urijahem Faberem na UFC 148 i musiał poddać się operacji. Jego trener Eric del Fierro mówi:

„Jest smutny i zły, ale chyba już z nim lepiej. Porozmawiał z doktorem, który mu wyjaśnił sytuację i czuje się dużo lepiej.”

Cruz może stracić kolejne 9 miesięcy, w zależności oczywiście od tempa rekonwalescencji. To oznacza, że właściciel tymczasowego pasa wagi 135 funtów Renan Pegado będzie walczył z kolejnym pretendentem. Najbardziej prawdopodobnym dla niego przeciwnikiem jest Michael McDonald (15-1). „Mayday” jest póki co niepokonany w UFC (4-0), a na koncie ma 8 wygranych z rzędu. Chwilowo nie ma lepszego kandydata do tymczasowego tytułu mistrzowskiego.

5 thoughts on “Druga operacja ACL opóźnia powrót Dominicka Cruza

  1. Uwielbiam jego styl walki i chętnie zobaczę go znowu w oktagonie, ale powinni zabrać mu pas. Dywizja stoi w miejscu i szkoda pozostałych zawodników, bo tłuką się w zasadzie o pietruszkę (i nieco $).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *