Dream 14 po gali

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=r3qBYHblQqk]

Zacznę od Dream 15, o której sporo się mówi. Oprócz walki Aoki vs Kawajiri o pas są jeszcze inne bardzo ciekawe informacje. Najciekawsza pochodzi z Twittera Alistaira Overeema, który cytuje Tanigawę:

„Walka z Badrem Harim na zasadach MMA 10 lipca na Dream 15”

Po kilku godzinach Alistair napisał, że żartuje.Nie jest znane nazwisko jego rywala, ale na pewno nie będzie nim Josh Barnett, który walczy na IFC w Australii mniej więcej, w tym samym czasie. Oczywiście szykuje sie GP wagi półciężkiej, w którym prawdopodobnie wezmą udział Gegard Mousasi, Renato Sobral, znany bardziej pod pseudonimem Babalu i Thierry Sokoudjou. Coś tam jeszcze pisze, że King Mo ma wystąpić, ale sądzę, że prezydent Dream zrobi 6-osobową wersję turnieju, albo zaprosi do wspomnianej trójki jakiegoś Azjatę np: Tatsuyę Mizuno.  Jeśli jednak oprze się na wspomnianej 4 ze Strikeforce, to w pozostałych walkach muszą zawalczyć znakomite nazwiska jak Yamamoto, Aoki czy Sakuraba. Finał turnieju na wrześniowej gali organizacji.

Jeszcze o Norifumim Yamamoto. Hiroyuki Takaya chce walki o pas, Sasahara chce zorganizować eliminator i rozważa w nim występ Takay’ii. Japończyk mówi, że chętnie zmierzyłby się z KIDEM. Bardzo możliwe, że obaj zawalczą przeciwko sobie na następnej gali Dream, a stawką walki będzie prawo pojedynku z Bibiano Fernandesem we wrześniu.

Z pewnych informacji to możemy potwierdzić jeszcze występ znakomitego karateki Katsunoriego Kikuno.

Teraz trochę plotek. W kuluarach mówi się, że na Dream 15 dojdzie do rewanżu Caola Uno z Mitsuhiro Ishidą.

Na pojedynek z Kidem ma chętkę również Akiyo “Wicky” Nishiura, który spóźnił się na konferencję po gali.

Kenji Osawa powiedział, że lepiej by było zrobić dwie kategorie wagowe jak wszędzie, a nie bawić się w 63 kg. Japończyk uważa, że amerykańskie limity powinny obowiązywać również w Japonii.

One thought on “Dream 14 po gali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *