Dos Santos nowym przeciwnikiem Nelsona

(fot. Dave Mendel/sherdog.com)

Junior Dos Santos (11-1) został nowym rywalem Roya Nelsona (15-4) na UFC 116 117 po tym jak z walki z Amerykaninem z powodu choroby wycofał się Cheick Kongo (15-6-1). Pojedynek został także zdjęty z karty UFC 116 i przeniesiony o jedną galę później.

Zarówno 26-letni Dos Santos jak i 34-letni Nelson nie odnieśli jeszcze porażki w octagonie i legitymują się kolejno rekordami 5-0 i 2-0 w UFC. Roy to oczywiście zwycięzca dziesiątego TUFa, który na swojej drodze pokonał już Brendana Schauba i ostatnio utalentowanego Stefana Struve, obu przez (T)KO. Nie mniej efektownym bilansem może się pochwalić trenujący z braćmi Nogueira Dos Santos. Cigano w swoich pięciu walkach w UFC cztery razy wygrał przez TKO i raz przez poddanie, które również było efektem uderzeń.

6 thoughts on “Dos Santos nowym przeciwnikiem Nelsona

  1. uuu mistrzowska walka się szykuje! Nelsona nie można lekceważyć, pokazywał to już wielokrotnie, a Dos Santos to przecież jedna z największych nadziei UFC dywizji ciężkiej… wkurzyłem się jak anulowali Nelson-Kongo, ale teraz widzę, że to wyszło na dobre:D can’t wait!

  2. Dla mnie kiepskie zestawienie, jestem ogromnym fanem Brzuchola, ale nie wydaje mi się, że w UFC poza Lesnarem i Carwinem był ktokolwiek, kto mógłby pokonać Dos Santosa. Dlatego nie chciałbym w tej walce widzieć Nelsona :(. Remis lub po prostu brak knockoutu byłby dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *