Doradca Jona Jonesa doprowadził do zakończenia medialnych wojen w które wdawał się były mistrz UFC

Jon Jones Instagram

Jon Jones może zakończyć słowne polemiki z fanami i innymi zawodnikami na Twitterze dzięki swojemu nowemu doradcy Richardowi Schaeferowi.

Jon Jones nie walczył w klatce UFC od lutego 2020 roku, ale brał udział w wielu walkach w mediach społecznościowych. Jones co jakiś czas wdawał się w zacięte polemiki w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze. Można było obserwować długie okresy, w których w ogóle się nie udzielał, a następnie wdawał się w długie dyskusje. Nie stroni od słownych sparingów na Twitterze, zwłaszcza gdy prowokowali go inni zawodnicy lub nawet sam Dana White. To jest coś, co jego nowy doradca stara się ukrócić.

„Zawsze powtarzam to moim zawodnikom” – powiedział w The MMA Hour nowy doradca Jonesa, Richard Schaefer. „Nie angażujcie się w te publiczne wojny na Twitterze. Bo w końcu ludzie i tak postawią na swoim. A jeśli chcemy doprowadzić do wielkich walk, to jedyny sposób, w jaki dochodzi do wielkich walk, to negocjacje za zamkniętymi drzwiami. I wiem, że media dzwonią. Chcą znać każdy krok tych negocjacji. Ale zamknij usta i załatwmy walkę. I wyjaśniłem to Jonowi, on całkowicie się zgodził i widzieliście, że nie ma już więcej wojen na Twitterze. Relacja z UFC i z Daną jest teraz relacją wzajemnego szacunku.”

Nieobecność Jonesa w UFC wynikała poniekąd z Twitterowej waśni pomiędzy nim a Daną White’em. Jones był niezadowolony z trwających negocjacji dotyczących jego przejścia do wagi ciężkiej. Jones chciał lepszych warunków za walkę z Francisem Ngannou i podjął ten spór publicznie. White odpowiedział publicznie i nieporozumienie zaczęło nabierać kształtu śnieżnej kuli.

Według Schaefera, relacje pomiędzy Jonesem a White’em/UFC są w trakcie przygotowywania. Jones wciąż jest na drodze do debiutu w wadze ciężkiej i nawet zamieścił kilka aktualizacji na ten temat. Fani cierpliwie czekali na debiut Jonesa w wadze ciężkiej i z tymi wszystkimi nowymi informacjami prawdopodobieństwo jego powrotu do UFC wydaje się duże, nawet pomimo ostatnich kontrowersji.

Jones ma pojawić się w sądzie jeszcze w tym miesiącu w związku z oskarżeniem o przemoc domową z pobiciem i uszkodzenie radiowozu, ale nie ma żadnych wskazówek od Dany White’a lub UFC, że Jones będzie musiał stawić czoła jakimkolwiek karom ze strony organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *