Donald Cerrone twierdzi, że powraca do kategorii lekkiej, oraz ograniczy ilość pojedynków

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Donald Cerrone planuje powrócić do kategorii lekkiej.

Donald Cerrone (32-10, 1NC) to światowej klasy zawodnik, który największe sukcesy odnosił w kategorii lekkiej. W 2009 roku zdobył tytuł mistrzowski organizacji WEC, natomiast w 2015 walczył o pas mistrzowski UFC przeciwko Rafaelowi dos Anjosowi. Po porażce z dos Anjosem, przeniósł się do kategorii połśredniej z racji nikłych szans na powtórną walkę o pas. W kategorii półśredniej od razu się odnalazł, i wygrał 4 pojedynki z rzędu.

Ostatnio jednak sprawy przybrały niekorzystny obrót dla Amerykanina, który przegrał 3 pojedynki z rzędu. Popularny „Kowboj” uważa, że czas powrócić do kategorii lekkiej, gdzie odnosił największe sukcesy. Zawodnik z Denver planuje walczyć jeszcze przynajmniej przez 5 lat.

Chcę walczyć w Oktagonie jeszcze przez co najmniej 5 lat. Wracam do dywizji do 155 funtów. Występując w kategorii lekkiej jestem bardziej skoncentrowany, a przygotowania i treningi są intensywniejsze.

Cerrone posiada reputację najaktywniejszego zawodnika UFC. Pomimo, że dla UFC walczy dopiero od 2011 roku, już teraz znajduje się czołówce zawodników z największą ilością walk, zwycięstw oraz bonusów. Jego chęć do walki z kimkolwiek oraz gdziekolwiek, przyniosła mu niezliczoną rzeszę kibiców na całym świecie.Trenerzy jednak twierdzą, że zbyt duża ilość pojedynków hamuje jego potencjał.

Jednym z powodów dla którego „Kowboj” planuje powrót do kategorii lekkiej, jest porażka z Darrenem Tillem podczas gali UFC w Gdańsku. Cerrone przed walki mówił o tym, że nigdy nie słyszał o Angliku.

Wcale go nie zlekceważyłem, po prostu, na prawdę nigdy o nim nie słyszałem. Teraz już doskonale wiem, kim ku..wa jest Darren Till.

On jest dużym chłopcem. Bardzo mocno uderzył mnie w nos, a ja zachowałem się tak jakbym powiedział: „Nie rób tego więcej, tylko nie w twarz”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.