Dominick Reyes chce zmierzyć się z Janem Błachowiczem w swojej następnej walce

Christian Petersen/Zuffa LLC/Zuffa LLC // Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Niepokonany Dominick Reyes (10-0 MMA, 4-0 UFC) chce doprowadzić do pojedynku z Janem Błachowiczem (23-7 MMA, 6-4 UFC) w swojej kolejnej walce.

Dominick Reyes ma za sobą zwycięstwo przez jednogłośną decyzję z Ovincem Saint Preux na gali UFC 229. Wielu fanów zastanawiało się jak poradzi sobie dotąd niepokonany Reyes w starciu z Saint Preux i czy poradzi sobie z mocnym przeciwnikiem. Reyes zaprezentował się bardzo dobrze dominując swojego przeciwnika i teraz szuka kolejnego przeciwnika z którym będzie chciał się zmierzyć.

Reyes był ostatnio gościem w podcaście Top Turtle Flo Combat w którym powiedział, że skupia się teraz wyłącznie na walce z Janem Błachowiczem i wyjaśnił, dlaczego celuje w pojedynek z Polakiem:

„Jesteśmy zawodnikami wagi półciężkiej. Pokażmy to. Wszyscy inni są bardziej kochani niż my… Jesteśmy ekscytującą kategorią wagową. Jesteśmy UFC, jesteśmy zawodnikami wagi półciężkiej – jesteśmy wyjątkowi. Jesteśmy wielcy, nie będąc niezdarami.”

Reyes zauważa kilka dużych walk na horyzoncie i jedną z takich walk jest pojedynek Volkana Oezdemira z Anthonym Smithem na gali UFC 138. Ta walka bardzo mocno go ekscytuje.

„Za każdym razem, gdy widzę, jak półciężcy toczą dobre bójki, sprawia mi to radość. O tak, to jest właśnie to.

W tej chwili mam na myśli tylko Jana Błachowicza. On jest doskonały, człowieku. Jest idealny na mój następny krok. Jest dobrym uderzaczem ze świetnymi obaleniami. Jego timing jest naprawdę dobry. Czuję, że to byłby dobry test.”

Jan Błachowicz w swojej ostatniej walce we wrześniu pokonał przed czasem przez duszenie trójkątne w drugiej rundzie Nikitę Krylova na gali UFC Fight Night 136 w Moskwie. Dla Błachowicza było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Wcześniej pokonał Devina Clarka, Jareda Cannoniera oraz Jimiego Manuwę rewanżując mu się za wcześniejszą porażkę. „Cieszyński Książę” był przez ostatni rok bardzo aktywny i od października ubiegłego roku stoczył cztery zwycięskie walki.

Jeśli chodzi o ranking dywizji półciężkiej, to Dominick Reyes zajmuje aktualnie #6 pozycję natomiast Jan Błachowicz po swojej ostatniej walce awansował na bardzo wysokie #3 miejsce. Między nimi są Jimi Manuwa #5 i Ilir Latifi #4, a Błachowicza wyprzedzają Volkan Oezdemir #2 i Alexander Gustafsson #1 przed mistrzem Danielem Cormierem. Pojedynek z wysoko notowanym Błachowiczem i ewentualna wygrana z nim byłaby dla Reyesa bardzo dużym krokiem naprzód w kategorii półciężkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.