Dominick Cruz: „Zasługuję na walkę o pas, ponieważ obroniłem go więcej razy niż ktokolwiek inny w dywizji i pokonałem T.J’a Dillashaw”

fot. fatlace.com

Po zwycięstwie T.J’a Dillashaw w walce rewanżowej z Codym Garbrandtem na gali UFC 227, wyzwanie mistrzowi wagi koguciej rzucił nowy mistrz wagi muszej Henry Cejudo, ale nie tylko on chce się zmierzyć z Dillashaw’em.

Były mistrz wagi koguciej Dominick Cruz mówił jeszcze przed walką Dillashaw vs Garbrandt 2, że chce zawalczyć ze zwycięzcą pojedynku. Teraz, kiedy Dillashaw obronił tytuł, Cruz chce ponownie się z nim zmierzyć i odzyskać tytuł mistrza.

Były dwukrotny mistrz, nie walczył od grudnia 2016 roku kiedy na gali UFC 207 przegrał przez jednogłośną decyzję z Codym Garbrandtem i po kolejnych kontuzjach, które kolejny raz wyhamowały jego karierę. Teraz Dominick Cruz zapowiada, że jest gotowy na powrót do rywalizacji i chce walki o pas z T.J’em Dillashaw o czym rozmawiał z ARielem Helwani z ESPN.

„Problem polega na tym, że już go pokonałem. Nie możesz być najlepszy, chyba że pokonasz faceta, który cię pokonał. To zdrowy rozsądek, każdy na świecie to wie, łącznie z nim.”

Dominick Cruz (22-2) pokonał Dillashaw’a przez niejednogłośną decyzję na gali UFC Fight Night 81 w styczniu 2016 roku zdobywając po raz drugi tytuł mistrza wagi koguciej.

„Wiem, że zasługuję na walkę o pas, ponieważ broniłem tego tytułu więcej razy niż ktokolwiek inny w historii tej dywizji.”

Faktycznie, Cruz za czasów panowania w dywizji koguciej obronił tytuł mistrza WEC i UFC pięciokrotnie pokonując takich zawodników jak Joseph Benavidez, Scott Jorgensen, Urijah Faber (dwukrotnie) i Demetrious Johnson.

33-latek powiedział, że został dopuszczony trzy tygodnie temu przez lekarzy do wznowienia treningów po wyleczeniu złamanego w listopadzee ramienia. Wcześniej borykał sięz zapaleniem ścięgna powięzi podeszwowej.

Teraz Dominick Cruz jest gotowy do powrotu do Oktagonu jesienią i liczy na walkę z T.J’em Dillashaw – człowiekiem, który obwołał się najlepszym kogucim w historii.

„Czuję się gotowy na 100 procent. Moje ciało czuje się dobrze.

To dobrze, że sam tak o sobie myśli, ponieważ to jest to, o czym powinien myśleć. Jednak ja nadal jestem tutaj, jestem bardzo istotny w tej grze, niezależnie od wielu kontuzji, które miałem w swojej karierze. Myślę, że każdy na świecie wie, że wciąż jestem bardzo ważnym zawodnikiem, prawdopodobnie jedynym facetem, który pokona go w tej dywizji.”

2 thoughts on “Dominick Cruz: „Zasługuję na walkę o pas, ponieważ obroniłem go więcej razy niż ktokolwiek inny w dywizji i pokonałem T.J’a Dillashaw”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *