Dominick Cruz vs Jimmie Riviera i Cynthia Calvillo vs Carla Esparza zestawione na UFC 219

Dwójka byłych mistrzów wróci do Oktagonu na ostatniej gali w tym roku na UFC 219, a s nimi były mistrz wagi koguciej Dominick Cruz oraz była mistrzyni wagi słomkowej Carla Esparza.

Dominick Cruz (22-2 MMA, 5-1 UFC) stoczy pierwszą walkę od czasu utraty tytułu mistrza w pojedynku z Codym Garbrandtem w grudniu ubiegłego roku na gali UFC 207. Rywalem Cruza będzie Jimmie Riviera posiadający fenomenalny rekord (21-2 MMA , 5-1 UFC) i niesamowitą serię 20 zwycięstw z rzędu. Na gali zobaczymy również byłą mistrzynię wagi słomkowej Carlę Esparzę (12-4 MMA, 3-2 UFC) z którą zmierzy się obiecująca Cynthia Calvillo (6-0 MMA, 3-0 UFC).

UFC 219 odbędzie się 30 grudnia w T-Mobile Arena w Las Vegas.

Dominick Cruz zajmujący aktualnie #1 miejsce w rankingu wagi koguciej UFC, przegrał swoją ostatnią walkę z Codym Garbrandtem na UFC 207 tracąc jednocześnie tytuł mistrza i kończąc znakomitą serię 13 zwycięstw z rzędu. Cruz zdecydował się zrobić sobie dłuższą przerwę, ale od dawna mówił, że będzie chciał stoczyć walkę ze zwycięzcą listopadowego pojedynku między Garbrandtem i T.J’em Dillashaw. Dominick zaoferował nawet ostatnio, że jest gotowy wejść jako zastępstwo za jednego z nich w przypadku kontuzji.

Cruz będzie musiał jednak najpierw uporać się z mocnym Rivierą zanim dostanie walkę o pas. Chociaż pokonanie Jimmiego Rivery zajmującego #3 pozycję w rankingu może okazać się łatwym zadaniem jak na byłego mistrza, to bilans walk Riviery pokazuje, że wcale nie musi być tak łatwo. Po przegranej drugiej walce w listopadzie 2008 r., Rivera stoczył 20 kolejnych zwycięskich walk, w tym pięć w UFC. W ostatniej walce w lipcu na UFC on FOX 25 pokonał przez jednogłośną decyzję Thomasa Almeidę.

Carla Esparza zajmująca #8 pozycję w rankingu UFC od czasu zdobycia pierwszego tytułu wagi słomkowej kobiet miała lepsze i gorsze chwile. Po zwycięstwie z Rose Namajunas i zdobyciu pasa Esparza w kolejnej walce straciła go w starciu z Joanną Jędrzejczyk, która do dzisiaj pozostaje mistrzynią. W Kolejnych dwóch walkach Carla pokonała Julianę Limę i przegrała z Randą Markos. W ostatniej swojej walce na UFC Fight Night 112 w czerwcu pokonała Marynę Moroz.

Cynthia Calvillo #7, będzie starała się powstrzymać Esparzę. Calvillo radzi sobie znakomicie w zawodowej karierze w której na sześć walk skończyła przed czasem pięć przeciwniczek w tym dwie przez poddanie w UFC Amandę Cooper i Pearl Gonzalez. W ostatniej walce Valvillo pokonała przez jednogłośną decyzję Joannę Calderwood w lipcu na gali UFC Fight Night 113.

Inną ogłoszoną wcześniej walką na gali UFC 219 jest pojedynek w wadze muszej między Louisem Smolką (11-4 MMA, 5-4 UFC) i Matheusem Nicolau (12-1-1 MMA, 2-0 UFC).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *