Dominick Cruz kontuzjowany, John Lineker vs. Jimmie Rivera na UFC 219

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Zmiany w ważnym pojedynku ostatniej w tym roku gali UFC.

Jak poinformował Ariel Helwani z portalu MMAFighting, Dominick Cruz (22-2, 5-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) z powodu kontuzji musiał wycofać się z walki przeciwko Jimmiemu Riverze (21-1, 5-0 w UFC, #4 w rankingu UFC), do której miało dojść podczas gali UFC 219.

UFC rozpoczęło poszukiwanie nowego oponenta dla Amerykanina, El Terror odrzucił propozycje pojedynków z Marlonem Moraesem (19-5-1, 1-1 w UFC, #7 w rankingu UFC) oraz Aljamainem Sterlingiem (14-2, 6-2 w UFC, #8 w rankingu UFC) jednak teraz już wiemy, że na ostatnim w tym roku evencie największej organizacji MMA na świecie Rivera podejmie Johna Linekera (30-8, 11-3 w UFC, #5 w rankingu UFC).

Brazylijczyk w zeszłym roku stoczył cztery pojedynki, po wygranych z Robem Fontem, Michaelem McDonaldem i Johnem Dodsonem, 27-latek musiał uznać wyższość T.J. Dillashawa. W ostatnim pojedynku Lineker bez większych przeszkód pokonał Marlona Verę.

Rivera od czasu podpisania kontraktu z UFC stoczył pięć zwycięskich pojedynków odprawiając kolejno: Marcusa Brimage’a, Pedro Munhoza, Iuriego Alcantarę, Urijaha Fabera oraz Thomasa Almeidę.

Gala UFC 219 odbędzie się 30 grudnia w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.