Dlaczego Vitaly Minakov jeszcze nie jest w UFC?

scifighting.com
scifighting.com

Rosjanin tłumaczy swoją obecną sytuację.

Zapewne wiele osób zastanawiało się co się dzieje z Vitalym Minakovem (18-0), topowym ciężkim, którego jeszcze 2,5 roku temu mogliśmy oglądać walczącego i zdobywającego mistrzostwo organizacji Bellator. W bieżącym i ubiegłym roku Rosjanin stoczył cztery pojedynki pod szyldem organizacji Eurasia Fight Nights a od czerwca pozostaje nieaktywny.

W rozmowie z Karimem Zidanem z portalu BloodyElbow Vitaly tłumaczył swoją sytuację:

Miałem podpisany kontrakt z Bellatorem nie w oparciu o liczbę walk, ale na okres trzech lat. Trzy lata upłynęły, ale są pewne warunki jeśli jest się mistrzem organizacji, jednym z nich jest to, że oni mają prawo przedłużyć kontrakt jeden raz o sześć miesięcy i dwa razy o trzy miesiące. I oni to zrobili.

Moja umowa z Bellatorem wygaśnie w ciągu kilku miesięcy. Ale to jest dziwne zachowanie  z ich strony. Podkreślają, że muszę zawalczyć jeszcze kilka razy pod ich szyldem chociaż w kontrakcie nie ma mowy o liczbie walk. Ta sprawa jest badana przez mojego prawnika.

Organizacja Bellator pozbawiła Minakova pasa, ponieważ nie bronił go od 2014r., ale nie zwolniła go.

W dalszej części rozmowy Rosjanin podkreślił, że nie będzie wolnym agentem nawet przez dzień, ponieważ podpisze kontrakt z dużą organizacją.

4 thoughts on “Dlaczego Vitaly Minakov jeszcze nie jest w UFC?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *