Dillon Danis zadebiutuje w MMA na gali Bellator 198

Wielokrotny mistrz świata w Brazylijskim jiu-jitsu, Dillon Danis, zadebiutuje w MMA na gali Bellator 198, która odbędzie się 28 kwietnia.

Trener Brazylijskiego Jiu-Jitsu mistrza wagi lekkiej UFC Conora McGregora, już od dłuższego czasu zapowiadał swój ługo oczekiwany debiut w MMA. Dotychczas Dillon Danis rywalizował na najwyższym poziomie na arenach BJJ zdobywając liczne tytuły  w tym tytuły mistrza IBJJF.

Danis podpisał kontrakt z Bellatorem w marcu 2017 r. i przysiągł, że wejdzie do świata mieszanych sztuk walki szturmem. Głośno zrobiło się o nim przy okazji walki rewanżowej Conora McGregora z Natem Diazem na UFC 202. McGregor zaprosił kilka czarnych pasów BJJ w tym Dillona do swojego obozu, by pomogli mu w pracy nad parterem. Była to bardzo ważna część obozu przygotowawczego do drugiej walki po tym, jak Diaz poddał McGregora duszeniem zza pleców w pierwszej walce na gali UFC 196.

Do swojego debiutu Danis będzie się przygotowywał w SBG Ireland, klubie w którym trenuje Conor McGregor. Przeciwnikiem Danisa będzie Kyle Walker (2-4), który ma za sobą trzy przegrane walki. Podobnie jak Danis, Walker będzie debiutował w Bellatorze. Danis może nabrać pewności siebie biorąc pod uwagę bilans ostatnich walk Walkera, który trzy ostatnie pojedynki przegrał przed czasem z czego dwa w pierwszej rundzie.

Bellator 198 odbędzie się 28 kwietnia w Allstate Arena w Rosemont w stanie Illinois. Na gali w walce wieczoru odbędzie się ćwierćfinałowa walka turnieju wagi ciężkiej w której zmierzą się Fedor Emelianenko i Frank Mir.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *