Dillon Danis chciałby zmierzyć się z Sagem Northcuttem

Dillon Danis

Trener BJJ Conora McGregora, Dillon Danis coraz częściej zaczyna mówić o UFC i swoim występie w tej organizacji i zaproponował już pierwszego kandydata do walki.

W wywiadzie w programie The MMA Hour, Dillon Danis przedstawił siebie jako wartościowego zawodnika, który z chęcią wszedłby do organizacji UFC, by trochę tam namieszać. Na pierwszą walkę as Brazylijskiego Jiu Jitsu zaproponował pojedynek z Sagem Northcuttem.

„Walka z Sagem Northcuttem byłaby łatwym pojedynkiem. Po prostu żeby się tam dostać. To byłoby dobre i łatwe. Pokonać kogoś, kto ma rozpoznawalne nazwisko to już coś.

Szczerze mówiąc mógłbym stoczyć swoją pierwszą walkę w UFC i myślę, że zdominowałbym ją. Mówię to ze stu procentowym przekonaniem. Nie jestem głupi i wiem, że jestem w stanie to zrobić. Wiem z kim trenuję i wiem co widziałem.

Mógłbym zdominować każdą kategorię wagową.”

Przy ostatnich słowach Danisa trochę go poniosło, ale jeśli chodzi o walkę s Sagem Northcuttem, to mógłby mieć spore szanse na wygraną i dużą przewagę nad nim w parterze. Jak już zdążyliśmy zauważyć, w dwóch przegranych walkach Sage został bardzo łatwo poddany duszeniem trójkątnym oraz zza pleców. Parter nie jest najmocniejszą stroną Northcutta, więc walka z kimś tak dobrym w tej płaszczyźnie byłaby trudną przeprawą.

One thought on “Dillon Danis chciałby zmierzyć się z Sagem Northcuttem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *