Diego Sanchez zwolniony z UFC

Kirby Lee-USA TODAY Sports

Diego Sanchez zakończył swoją długą i bogatą karierę w UFC. Po ponad 16 latach i 32 walkach w organizacji, zwycięzca „The Ultimate Fighter 1” Sanchez został zwolniony z kontraktu z UFC.

W rozmowie z oficjalnym przedstawicielem UFC, MMA Junkie zweryfikowało informacje o tym, że Diego Sanchez (30-13 MMA, 19-13 UFC) został usunięty z rozpiski gali UFC on ESPN 24.

Oficjalna wiadomość pojawiła się po czwartkowym wpisie Sancheza w mediach społecznościowych, w którym poinformował, że rozstał się z organizacją. Sanchez powiedział, że jest „w końcu wolny” i oznaczył wiele innych organizacji, takich jak Bellator i ONE Championship.

Sanchez miał walczyć z Donaldem Cerrone na UFC on ESPN 24 zaplanowanej na 8 maja, ale został usunięty z walki w środę, bez wyjaśnienia dlaczego.

Niedługo przed tym, jak Sanchez został wykluczony z walki, zamieścił w sieci wpis w którym pożalił się na sytuację z października 2020 roku, kiedy to twierdzi, że on i jego zespół zostali pozostawieni na lotnisku w Las Vegas po locie do domu po jego przegranej na UFC 253 z Jakiem Matthewsem. Wszyscy inni, którzy wracali do Stanów z „Fight Island” w Abu Zabi, zostali odwiezieni z lotniska, ale drużyna Sancheza, w tym trener Joshua Fabia, zostali pozostawieni samym sobie.

W czwartek, Sanchez zamieścił dwa długie filmy z UFC 253, na których widać, jak Fabia i Sanchez konfrontują się, ze wszystkimi ludźmi, z ekipą transmisyjną UFC w sprawie traktowania Sancheza podczas poprzednich transmisji.

Sanchez pod okiem Fabii staje się coraz bardziej wrogo nastawiony do UFC. 39-latek rozpoczął swoją karierę MMA w 2002 roku i nigdy nie przegrał więcej niż dwie walki z rzędu.

Wygrał pierwszy sezon programu „The Ultimate Fighter” w wadze średniej, a następnie zszedł do wagi półśredniej, gdzie wygrał m.in. z Nickiem Diazem. Ostatecznie przeszedł do wagi lekkiej, gdzie w 2009 roku walczył o tytuł z B.J. Pennem.

Z biegiem lat Sanchez stał się znany być może w równym stopniu z zachowania, które prezentował podczas długich i dziwnych dla niektórych otwartych sesji treningowych, spacerów do klatki, które zawierały mantrę „TAK! TAK!” i jego mentalności przypominającej zen w wywiadach, jak i z jego nigdy nie poddającego się ducha walki w klatce.

W czwartek Sanchez opublikował nagrania, na których widać, jak Fabia wydziera się na ekipę transmitującą UFC 253 w Abu Zabi.

Przed przegraną z Matthewsem w październiku ubiegłego roku, Sanchez miał kontrowersyjną wygraną przez dyskwalifikację nad Michelem Pereirą przed swoimi fanami w lutym 2020 roku. Przyjął on nielegalne kolano w trzeciej rundzie, a krytykom wydawało się, że jego decyzja o nie kontynuowaniu walki była oparta na jego wiedzy, że kolano było nielegalne, a walka była już w trzeciej rundzie i byłaby to dla niego wygrana, a nie no contest.

Kariera Sancheza w UFC dobiegła końca, ale z pewnością zapisał się on w historii. Jego wygrana przez niejednogłośną decyzję nad Clayem Guidą w czerwcu 2009 roku, trzeci najdłuższy czas walki w historii UFC (6:37:07), jest jednym z ośmiu fighterów, którzy stawali w Oktagonie 30 lub więcej razy i jest w pierwszej dziesiątce pod względem największej liczby zwycięstw w historii organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.