Diego Sanchez ponownie zmienia kategorię wagową i zawalczy z Ricardo Lamasem

Lamas vs Sanchez

Dla Diego Sancheza będzie to czwarta kategoria wagowa w jakiej zawalczy w UFC. Jego rywalem na UFC Fight Night 79 będzie Ricardo Lamas.

Diego Sanchez (25-7 MMA, 14-7 UFC) jest zwycięzcą “The Ultimate Fighter 1″ w kategorii średniej i już po tej wygranej wrócił do dywizji półśredniej. Kolejnym przystankiem była waga lekka lecz po dwóch zwycięstwach przegrał walkę o tytuł po czym znów wrócił do dywizji półśredniej. Teraz wiemy już, że Sanchez postanowił przejść do wagi piórkowej i w pierwszej walce zmierzy się byłym pretendentem Ricardo Lamasem (15-4 MMA, 6-2 UFC).

Przejście do wagi piórkowej ma otworzyć przed Sanchezem nowe możliwości. Poza tym będzie to powrót po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzjami rywali oraz kontuzją kolana i operacją jakiej nabawił się podczas treningu w styczniu tego roku. Ostatnie trzy walki, to dwie porażki z Gilbertem Melendezem i Mylesem Jury i tylko jedno zwycięstwo z Rossem Pearsonem.

Ricardo Lamas w zeszłym roku przegrał walkę z Jose Aldo o pas mistrza, ale potem wygrał dwa pojedynki z Hacranem Diasem i Dennisem Bermudezem. Niestety ostatnia walka, to porażka z niedawnym pretendentem do tytułu Chadem Mendesem.

4 thoughts on “Diego Sanchez ponownie zmienia kategorię wagową i zawalczy z Ricardo Lamasem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *